Reklam Alanı
Oyun 0

Xbox One’a Gelecek Olan Güncelleme

Yıllardır Sony ile rekabet içerisin de olan Microsoft, oyun konsolu konusun da bir türlü Sony’nin eline su dökmeyi başaramadı. Playstation her zaman bir adım önde olmayı başardı. Xbox 360 ve Playstation 3 ile bu rekabet biraz eşitlense de dünya çapın da Playstation 3 daha fazla satıldı. Özellikle ülkemiz de artık her köşe de Playstation görmemiz Sony’nin gücünü bir kez daha gösteriyor bizlere. Ancak Microsoft, Xbox One ile Sony’nin bu saltanatını kaldırmaya geliyor.

Xbox One’a gelecek olan güncelleme; konsola yepyeni ve kullanımı oldukça kolay olacak olan bir arayüz, sadelik ve işlevsellik sağlıyor. Xbox One’a gelen bu güncelleme ile artık konsolun arayüzün de bile dolaşmak keyifli gelecek. Oyun oynarken bile sol tarafta ki menüye erişebileceksiniz. Güncelleme ile Microsoft asıl farkı Cortana ile atıyor. Microsoft’un Cortana’sı Sony’nin sesli asistanına göre oldukça üst düzey olacak.

Cortana ile birlikte oyun içerisindeyken bile asistanınıza seslenerek arkadaşlarınızın çevrimiçi olup olmadığını öğrenebilirsiniz, takım isteği gönderebilirsiniz. Yalnız hatırlatmak gereken biri durum var Cortana için maalesef yalnızca İngilizce dile desteği var. Bu durum benim de dâhil olmak üzere teknoloji severler adına biraz hayal kırıklığı oldu denebilir ancak İngilizce dil desteği var diye çok üst düzey konuşmaya da gerek yok. Gerekli kelimeleri ezberleyerekte bu deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Son olarak söylemek gerekirse Microsoft’un Xbox One’ı bu ezici saltanatı bu sefer devirebilir. Evet, playstation 4’te de sesli asistan var diyenler olacaktır ancak Sony’nin asistanı bazı komutlar da yardımcı olamıyor. Xbox serisinin Windows 10 ile birlikte daha fazla yenilik ve gelişmenin konsollar da yer edeceğine eminim bu yüzden konsol alacaklar Xbox One’ı direkt gözden çıkarmamanızı tavsiye ederim…

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.