Reklam Alanı
HTC 1

HTC Akıllı Telefon Fabrikasını Satıyor!

HTC Akıllı Telefon Fabrikasını Satıyor!

Mobil alanın liderleri arasında yer alan HTC, bazı bölgeler içerisinde yer alan birçok telefon fabrikalarını satacağını ilan etti. Bu durum, ilk başta korkulu bir senaryo olarak düşülmesine meydan verecekken gerçekler bir anda durumun netleşmesine neden oldu. HTC, akıllı telefon üretimlerinin aynı hızla devam edeceği fakat ağırlığın daha çok sanal gerçeklik üzerine çevrileceği ve bu durum için de bir miktar sermayeye ihtiyaç duymalarından dolayı fabrikalarının satışlarının başlayacağını belirtti. Fabrika satışlarının kesinlikle bir küçülme durumuna neden olmayacağı gibi önümüzdeki yıllarda daha güçlü bir HTC çıkarabilmek adına gerçekleştirildiğini paylaşan yetkili birim, sanal gerçeklik alanında sektör içerisinde daha fazla söz sahibi olmak istediklerini de eklemiştir.

Birkaç fabrikanın satışlarının gizli şirketler ile gerçekleştirildiğini belirten yetkililer, fabrikanın yeni sahibinin Çin merkezli bir yapı olduğu ve isminin şuan için gizli kalması gerekildiğini belirtmişlerdir. Satıştan elde edilecek kar miktarının 92 milyon dolar olacağını ve bu paranın tamamen sanal gerçekliğe ayrılacağını tekrardan belirtmişlerdir. Fabrika sayısının azalması üretimlerin azalması anlamına gelmeyeceğinin de altı çizilmiş olup ek departmanlar ile var olan fabrikalar tam zamanlı olarak çalışacak diyerek durum hakkında merak edilenleri açıklamıştır.

Bu girişim, ileride sanal gerçeklik konusunda büyük değişimlerin meydana geleceğinin bir kanıtıdır. HTC; yatırımlarının büyük bir bölümünü bu alana yöneltmeleri durumunda sektörün tek el tarafından yönetilmesine olanak sağlayacaktır.

{phantaso}

“HTC Akıllı Telefon Fabrikasını Satıyor!” üzerine 1 yorum

  1. Yaşar dedi ki:

    HTC, doğru bir yatırım strateji uygular ise hem mobil hem de sanal gerçeklikte sektör lideri olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.