Reklam Alanı
Akıllı Telefon 0

HTC’nin Dönüşü HTC U

Bundan bir 5 sene öncesine kadar HTC dediğiniz zaman kesinlikle akıllı telefon pazarında ilk 5 markadan birisidir diyebilirdiniz. Apple, Samsung gibi markalara hala yarışta önemli birer oyuncu iken Sony, Huawei, Xiaomi gibi markalar sundukları üst düzey özelliklere sahip telefonlar ile öne geçmeyi başardı.

HTC günden gün kan kaybetmeye devam etmiş olsa da hala yarışta bende varım diyor ve yeni amiral gemisi konumunda olacak modeli HTC U’yu 16 Mayıs tarihinde lanse etmeye hazırlanıyor. Çeşitli medya kanallarında her ne kadar “bak HTC akıllılık ediyor ve rakiplerinin ardından amiral gemisini lanse ediyor” gibi saçma söylemler okumuş olsanız da biz buna katılmıyoruz. Çünkü sanki HTC çoktan AR-GE sini bitirmemişte rakipleri ileride olsa hemen telefona yeni özellik ekleyeceklermiş gibi bir algı oluşturmak saçmalıktan başka bir şey değil.

 

 

Konumuza yani HTC U’ya dönecek olursak HTC U’nun özellikleri belli değil çünkü HTC U hakkında henüz HTC’nin Twitter’da ki resmi hesabında yayınlanan 5 saniyelik videosu haricinde elimizde bir şey yok. İlla bir var sayımda bulunalım derseniz daha önce olası HTC U Ocean modeli için düşünülen konfigürasyona göz atmakta fayda var. 5,5 inç ve 2560*1440 piksel çözünürlüğünde ki WQHD ekran, SanpDragon 835 işlemci ve bu işlemciyi destekleyen 4 GB RAM’den bahsediliyordu. Bu canavarı ayakta tutacak pil ise 3.000 mAh olarak ön görülüyordu.

HTC eğer bir amiral gemisi tanıtacak ve bu amiral gemisi ile Samsung S8, LG G6 gibi modellere rakip olmak istiyorsa HTC U’nun özellikleri yukarıda saydıklarımıza yakın olsa iyi olur yoksa zor günler geçiren HTC’nin eski günlerine kavuşması zor gözüküyor.

Hep birlikte 16 Mayıs’ta açıklanacak HTC U’nun özelliklerini bekleyelim.

O zamana kadar aşağıda ki diğer marka ve modellerin özelliklerine bakmanızı tavsiye ederiz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.