Reklam Alanı
Teknoloji 7

Nedir Bu Power Bank?

Power Bank kelimesini bu sayfayı okuyorsanız eğer ilk defa bizden duymadınız eminiz fakat Ülkemizde bu kelimeden habersiz o kadar kullanıcı var ki yazmadan edemedik.

Power Bank Nedir?

Power Bank kelimesinin karşılığı tam olarak güç bankası olsa da çoğu kullanıcı taşınabilir şarj da demektedir. Her ne kadar Türkçemize karşılığını kullanan kişiler olsa da sanırız Power Bank kelimesi en uygun olanı. Power Bank günümüzde neredeyse herkesin cebinde olan Akıllı Telefon ya da tabletlerin gün içerinde şarjlarının bitmesinden dolayı yanımızda ya da çantamızda taşıdığımız başlı başına bir aksesuar olmayı başardı.

Xiaomi,TP-Link, Samsung gibi markalarında Power Bank üretmesi ile birlikte piyasada 10 TL’den başlayıp yüksek rakamlara çıkan Power Bank bulmak mümkün.

Power Bank alırken nelere dikkat etmeli?

Bu sorunun cevabı aslında kısa olsa da açıklamakta fayda var. Nedir ihtiyacımız olan? Şarjı biten cihazımızı şarj etmek. Peki; diyelim Akıllı telefonunuzun Bataryası bitti ve telefonunuzun bataryası 3000 mAh bu durumda siz 800 – 1000 mAh lik’değere sahip bir Power Bank alırsanız günü değil anı kurtarabilir ve cihazınıza en fazla 1 saat daha kazandırabilirsiniz.

Bu yüzden nelere dikkat etmeli sorusunun asıl cevabı: İhtiyacınıza! Ben günlük hayatta 2 Adet Tablet ve bir adet akıllı telefon ile dolaşan birisiyim. Bu yüzden kalkıp temin bahsettiğim değerler yerine en az 5000 mAh’lik değerlere sahip bir Power bank kullanmalıyım ki günlük ihtiyacıma cevap verebilsin değil mi?

Basit bir şekilde anlatmak gerekirse kullandığınız cihazın ya da cihazların batarya toplamı kadar bir değere sahip Power Bank edinirseniz cihazınızı kesinlikle güçten yoksun bırakmazsınız.

Ya da başka bir değişle diyelim 2000 mAh‘lik bir Akıllı Telefonunuz var ve 10400 mAh’lik bir Power Bank aldınız bu sayede Power Bankınızı tam doldurduğunuz takdirde telefonunuzu 5 kere şarj edebilirsiniz. Bu rakamı etkileyen başka faktörler olsa da kabaca bu şekilde hesap edebilirsiniz.

Tablet Kullanıcıları ne yapmalı?

Evet, bu kısım benimde dahil olduğum bir kısım. Tabletler 2 A (Amper)lik şarj adaptörü ile gelir bunun sebebi ise Şarj süresini optimize etmek ve gereken gücü yeterince sağlamak. Bu sebepten dolayı Tablet sahibi kullanıcılar Power Bank alırken USB çıkışın kaç amper olduğuna dikkat ederlerse sonradan üzülmeyecektir.

Sitemizde Power Bank tanıtımlarına da sık sık yer verdiğimiz için bu konuda karar vermenizi kolaylaştırmak adına yazılarımıza göz atmanızda yarar var.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Nedir Bu Power Bank?” üzerine 7 yorum

 1. Mustafa dedi ki:

  Çok lazım oluyor. Ben de kullanıyorum. Şarj bittiği zaman yolda çok işe yarıyor.

 2. Selim dedi ki:

  Bi ara duymuştum ama tam olarak bilgim yoktu. Sayenizde öğrenmiş oldum.

 3. Ahmet dedi ki:

  Bende de bir adet bulunuyor. Çok faydalı herkese tavsiye ederim.

 4. Halil dedi ki:

  Bilgi için teşekkürler, ben de yeni öğrendim.

  1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

   Herkesin dilinde ama ucuzuna kaçmamak gerek bence incelenip alınması gereken bir ürün

 5. nur dedi ki:

  Powerbankler sayesinde istediginiz zaman istediginiz yerde elektronik cihazınızı sarj edebilirsiniz

 6. cansu can dedi ki:

  Telefonumun açma kapama tuşu bozuldu her seferinde her hatayı yaptıramıyorsunuz , her hangi bir şekilde kapanınca
  Power Bank e takıp açabiliyorum anında benim için güzel bir çözüm oldu şimdilik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.