Reklam Alanı
Diğer 1

Oculus Rift Satış Fiyatı

Sanal gerçeklik teknolojisi 2012 yılından beri bekleniyordu. Bu teknolojinin örneklerinden olan Oculus Rift‘in ön sipariş ile satışı başladı. Marc Zuckerberg’in CES fuarında duyurusunu yaptığı Oculus Rift cihazı Mart ayından itibaren 20 ülkede satışa çıkıyor. Ön siparişte Oculus gözlüğü ile beraber xbox one kumandası ve 2 tane oyun da veriliyor. 2016 yılının sonuna kadar Minecraft dahil 100’e yakın oyunu Oculus ile oynayabileceğiz.

Oculus gözlüğü yeni çıktığı için oyun severlerin cebini yakacak gibi görünüyor. Cihazın kendi fiyatının yanı sıra alınacak oyunlar ve 8 GB RAM İntel İ5 işlemcili bilgisayarlar kullanıcılara büyük bir meblağ masraf çıkaracak. Oyun tutkunları için Oculus Rift satış fiyatı 599 Dolar olarak ön siparişe sunulurken, sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatı hayal kırıklığı yarattı.

Oculus Rift Oculus VR şirketi tarafından üretilen sanal gerçeklik cihazıdır. 2012 yılından beri merakla beklenen teknoloji 2016 yılında kullanıcısı ile buluşacak. Facebook Oculus VR şirketi toplamda 2 milyar dolara satın almıştır.

Cihaz 7 inç’lik LCD ekrana sahiptir. 370 gram ağırlığındaki cihazın hoparlör ve kulaklığı bulunmuyor. Kullanıcı haricen kulaklık ile kullanabilir. Yazılım olarak developerlar için bir ortam yaratılacaktır.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Oculus Rift Satış Fiyatı” üzerine 1 yorum

  1. selda dedi ki:

    Guzel bir cihaz icerigi zengin 2016 yilinda cikacak haberide sevindirici oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.