Reklam Alanı
Diğer 0

Vajina daraltma nasıl yapılır neden yapılır?

Vajina daraltma daha çok yaşın ilerlemesi ile ya da normal doğum yapmış olan bayanların tercihi haline geliyor. Bu bölgede buluna kaslar doğum ve ilerleyen yaşların sonucu olarak genişlemeye ve güçsüzleşmeye başlar. Dolayısı ile bu kadında cinsel açıdan bir mutsuzluk nedeni olarak yaşamasına neden olur. Vajina daraltmada kasların gerginliği arttırır ve yaklaşık bir saatlik bir operasyon olarak sürer. Bu uygulama sırasında genellikle epidural anestezi ya da genel anestezi yapılarak operasyona başlanılır. Vajina daraltmada kullanılan dikişler emilebilir ve kendiliğinden yok olan ipler olacaktır. Dolayısı ile operasyon sonrası dikişler ile uğraşmak zorunda kalmıyor olacaksınız.

Genital estetik ameliyatı için hastanede yatış yapmanıza gerek yoktur genellikle sabah saatlerinde geldiğiniz hastaneden akşama doğru ayrılabilirsiniz. Elbette bir ya da iki gün bir ağrı duyabilirsiniz ama çok kısa bir süre sonra bu hisler ve ağrılar yok olacak. Zaten doktorunuz ağrınızı kontrol altına almak için gerekiyorsa ağrı kesici veriyor olacaktır. Genital estetik ameliyatını gerçekleştiren doktor Leyla Arvas özellikle bu süreç sonrasında kadının hijyen temizliğine çok dikkat etmesi gerektiğini belirtiyor. Yaklaşık 2 hafta sonra tamamen iyileşecek ve bu sorunu da ortadan kaldırmış olacaksınız.  Enfeksiyon kapılmaması için bir ya da 2 ay kadar bir havuz yasağı gelebilir ama bu süreç sonunda da artık havuzlara istediğiniz gibi rahatça girebilirsiniz.

Labial Küçültme ise daha farklı bir işlemdir. Bu genital bölgenin iç ve dış dudaklarına yapılan bir müdahale olarak sunulur. Kadının gerek genetik olarak gerek sonrada ortaya çıkan bu iç ve dış dudak sarkmaları, uzunlukları operasyon ile normal boyutlara getirebilecek. Labial Küçültme yaklaşık 45 dakika sürecek ve özellikle kadınların çok utandıkları bu şekil bozukluklarını ortadan kaldırmış olacaktır. Labial Küçültme hakkında ve diğer tüm genital bölge estetikleri hakkında ayrıntılı bilgiyi ise elbette doktorunuzdan alabilirsiniz. http://drleylaarvas.com/ adresinden doktorunuz ile iletişime geçiniz ve genital bölge estetik sorunlarınızı da yok etmeyi başarınız.

Mazlum Özdemir {Mazlum Özdemir}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.