Reklam Alanı
Diğer 5

Youtube Fenomeni Pewdiepie Yeni Atılımı

Youtube da en çok izlenen kanallardan biri olan internet fenomeni Pewdiepie kendi reality şovunu ve kendi networkünü kurdu. Network ise Youtube kanallarına reklam ve sponsorluk imkanı sağlayan firmalardır. Daha önce Disney ile çalışan Pewdiepie artık kendi network şirketini kurdu. Bunun yanında arkadaşları ile beraber kendileri videolarında oynayacak.

Youtube da büyük başarılara imza atan ünlü kanal 41 milyon aboneye sahiptir. Ortalama olarak videoları 2 milyon ile 10 milyon arası izleniyor. Büyük bir izleyici potansiyeline sahip kanalın sahibi Felix Kjellberg Reveal Mode adlı network şirketini kurdu. Kendi prodüksüyonunu da kuran kanal artık bir TV programı gibi hizmet verecektir.

Türkiye de böyle girişimlerin artmasını ve Youtube gibi kazanç kapılarının değerlendirilmesi internet girişimcileri adına büyük bir fırsattır. Kameranızı alıp aklınızdaki projeleri internete dökerek Youtube Network şirketlerinden para kazanmanız mümkündür. Örneğin Merve Özkaynak, Orkun Işıtmak, Tolga ve Enes, Nedir, Burak oyunda, Oyun delisi, Yapyap, Oha diyorum, Minecraft Evi, Ruhi Çenet gibi kanallar Türkiye’nin iyi kazanan bireysel Youtube kanallarıdır.

Youtube para kazanma

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Youtube Fenomeni Pewdiepie Yeni Atılımı” üzerine 5 yorum

 1. alp dedi ki:

  Çocuk youtube kanalında oyun oynayarak ve oynadığı oyunlara yorum yaparak milyonlarca hayrana ulaştı…

 2. kamil dedi ki:

  işini iyi yapan bu emeğinin karşılığını mutlaka bir gün alıyor

 3. Mehmet dedi ki:

  Oyun delisi, Yapyap ve Oha diyorum kanallarını takip ediyorum aynı ekip var zaten güzel paylaşım yapıyorlar.

 4. mustafa dedi ki:

  aslında bizde farklı tarzda bir şeyler yapsak belki bizde fenomen oluruz ama biz hep kopyayız

 5. derya dedi ki:

  Bu durum youtube icin olumsuz olmustur herhalde turkiyedeki giriismcileride tebrik etmek lazim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.