Reklam Alanı
Windows Nedir
Nedir? 1

Windows Nedir?

Windows Nedir?

Windows 20 Kasım 1985 yılında Microsoft şirketi tarafından yazılan grafik ağırlıklı bir işletim sistemidir.  Kolay kullanımı sayesinde şuan dünyada en çok kullanılan işletim sistemi ünvanını kazanmıştır.  Ardından gelen işletim sistemi ise Linux’tur.

Bilgisayarla yeni tanışan kişilerin bilgisayarı rahat öğrenebilmesi, uzun dosya isimlerinin koyulabilmesi,  en çok program desteğine sahip olması, yeni takılan bir donanımı anında kullandırabilmesi yani tak çalıştır sisteminin olması Windows şirketinin en önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

Windows işletim sisteminin açık kodlu olmaması yani geliştirebilir olmaması, yoğun hacimleri görevlerde bilgisayarın yavaşlaması, bilgisayarı yeniden başlatılmaya zorlaması ve donma sorunlarının bulunması, sanal ortamda en çok virüs ve korsan yazılımı barındıran bir işletim sistemi olması ise Windows’un eksi yönleridir.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Windows Nedir?” üzerine 1 yorum

  1. gokhan dedi ki:

    Windows hayatimizin bir parcasi oldu artik herseyin calistigi bir yazilim yazida belirtildigi gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.