Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 778 0

Amazondan alış veriş yapılır mı?

Amazon Hediye Çeki
Amazon Hediye Çeki

Amazondan alış veriş yapılır mı?

Başlıkta ki sorunun cevabı çok kısa: Evet! Hatta yapmadıysanız eğer bu zamana kadar eticaret üzerinden satın aldığınız ürünleri hayli pahalıya aldığınızı söyleyebilirim. Ben kahve Mug’umu bile amazon.com dan aldım ve Türkiye fiyatından %65 daha ucuza aldım.

Bu kadar fark olmasının sebebi tabi ki ülkemizde ki vergiler. Üstelik amazondan ürün alırken siz gümrük vergisini de ödediğiniz halde bu kadar ucuz. Yani kaçak Göcek yok. 30 € altında olan ürünler için (şu anda 22€’ya düşürülmesi için bakanlığa sunuldu) zaten vergi ödemiyorsunuz. Fiyat Aralığı 30 € – 1500 € olan ürünlerde ise ürününe göre %18-%20 arası vergi ödüyorsunuz (Amazon’dan ürünü sipariş ederken ürün fiyatında dâhil edilerek ödüyorsunuz).

Şimdi duyar gibiyim “E ne anladım ben bu işten?” Hemen cevabı bir örnek ile vereyim. Lütfen aşağıdaki iki linki karşılaştırın Pioneer VSX-932-B 7.2 Network AV-Receiver 103,70 € vergi ödemenize rağmen bile Türkiye satış fiyatından tam 1500 TL daha ucuz.
Pioneer VSX-932-B 7.2 Network AV-Receiver Amazon fiyatı: http://amzn.to/2FZ9eXe
Pioneer VSX-932-B 7.2 Network AV-Receiver akakce.com’da en uygun fiyatı: www.akakce.com

Üstelik Amazon’da bir eticaret sitesi olduğu için sürekli kampanya yapıp fiyatta indirime gidiyor.
Ayakkabı, Elektronik, Giyim, takı aklınıza ne gelirse her zaman daha ucuz.

Amazon Alış Veriş Tüyoları

Öncelikle şunu belirteyim her ürün Türkiye’ye gönderilmiyor bunun için ürüne tıkladığınızda altında Türkiye’ye gönderilip gönderilmediğine bakın. Gönderilmiyor mu? Pes etmeyin ürünü sepetinize atın ve satın alma işleminden bir önceki işleme kadar gidin. Çünkü bazı ürünlerin adres kısmından sonra yine de gönderileceğini fark edeceksiniz.

Amazon sitelerini kullanmak

Burada demek istediğim husus şu: Bir ürün www.amazon.com da pahalı iken www.amazon.de de daha ucuz olabiliyor ya da tam tersi. Kanımca bunun satın almak istediğinizi ürünün üretim menşei ile alakası var. Örneğin bir Bosch matkap .de uzantısında uygun iken aynı matkap .com uzantısında çok pahalı. Demek ki ne yapmak lazım bir ürünü araştırırken tüm Amazon uzantılarına bakmak lazım. İşte size Amazon sitelerinin ülke bazlı listesi

Kanada: https://www.amazon.ca/
Çin: https://www.amazon.cn/
Fransa: https://www.amazon.fr/
Japonya: https://www.amazon.co.jp/
İngiltere: https://www.amazon.co.uk/
Almanya: https://www.amazon.de/ (Türkçe dil desteği mevcut)
Amerika: https://www.amazon.com

Gördüğünüz gibi farklı uzantılar mevcut ve haliyle farklı fiyatlar. Siz sitelere bakarak en uygununu bulmaya çalışın.

Satıcı (Bence) Amazon olsun

Benim için bu önemli çünkü Amazon’dan aldığınız her ürün Amazon garantilidir. Bozulan parçanın tamiri meşakkatli ise hemen ürünün yenisini gönderiyorlar. Kusursuz müşteri memnuniyeti önceliktir.
Aklıma ilk gelen doneler bunlar. Unutmadan eklemek istiyorum ekibimizin Amazon fırsatlarını takip ederek sizlere sunduğu Alış veriş köşemizi ziyaret etmeyi unutmayın. Sizde anlık indirimlerden haberdar olun.
Varsa sorularınız yorumlarda sorabilirsiniz.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.