Reklam Alanı
Teknoloji 6

Apple’dan Kendi Kendini Sürebilen Araç

“Kendi kendini süren araç” dediğimizde genellikle fantastik filmler, macera dolu kurgular aklımıza gelecektir elbet. Son zamanlarda ise bu tür araçların yapımına katılan birçok firma ismini internet ortamında duymuş olduk ancak bu iddia niteliğinin doğruluğunu kanıtlayacak herhangi bir bilginin de var olmadığına şahit olduk. Bu projeye dahil olacağı söylenen firma listesinde Apple‘ı da görmüştük.

 Apple, Mayıs ayı tarihinde özel proje isimli gizli bir toplantı düzenleyerek Gomentum Station yetkilileriyle buluştu. Bu gizli olarak geçen toplantının ardından San Francisco yakınlarında bulunan 5 bin metrekare alana sahip eski bir deniz üssü, bahsi geçen proje için yüksek güvenlikli bir test alanına dönüştürüldü.

Teknolojice-Gomentum
Özellikle son zamanlarda Apple Car ile gündeme gelen dev teknoloji firması, gerçekleştirmiş olduğu bu toplantı ve çalışmalar ile gözlerine üzerine çekmeyi başardı ancak Apple tarafından konuya hiçbir cevap gelmeyince, projenin diğer bir ismi olan Gomentum da dikkatleri üzerine çekti.

Uzun süredir iddia niteliğini taşıyan kendi kendini sürebilen araç, Gomentum tarafınca yapılan açıklama ile artık iddia niteliğinden çıkıp, gerçekliğe bürünen bir proje halini aldı. Gomentum yetkilileri tarafınca yapılan açıklama “şu an tam olarak kesin bir bildiri sunamıyoruz fakat günümüzün teknolojisiyle ve elimizdeki imkanlar ile neler yapabileceğimizi görmek istiyoruz” oldu.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Apple’dan Kendi Kendini Sürebilen Araç” üzerine 6 yorum

 1. alican dedi ki:

  Vayy UFO gibi bu ne ya adamlar uuçmuş gerçekten çok begendim

 2. tayfun dedi ki:

  çok ilginc gercekten görüntüsüde uzay aracı tarzı iyice bunlar aşmışlar artık.

 3. Banu dedi ki:

  İmkansız denilen şeyler zaman geçtikçe karşımıza çıkar oldu.Olmaz olamaz diyemiyorum artık herhangi birşeye. Görüntü inanılmaz güzel.

 4. selman dedi ki:

  bu apple çok değişik şeyler çıkarıyor bakalım ilerde ne çıkaracak

 5. Bilal Can dedi ki:

  kendi kendin süren miymiş? ben sadece elektirkli araba sanıyordum appple car ya da icar’ı

 6. mehmet dedi ki:

  way be kendini süren araç ilk defa duydum hemde apple ın icadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.