Reklam Alanı
Teknoloji 2

Microsoft Windows 10

Teknolojice-Windows10

Merakla beklenen ve 9 versiyonunu atlayarak bir anda Windows 10 olarak tasarlanan yeni Windows serisinin 2015 yılının yaz başında tamamen kullanıcıya sunulacağı haberleri birinci ağızdan alınan haber. Bu haberden önce aslında Windows 10 ara yüzleri ana temaları hakkında paylaşımlar yapıldı ve genel olarak kullanıcıların yorumu Windows 7 ile olan benzerliği yönünde oldu.
Öyle ki özellikle mobil cihazlar, tabletler için tasarlanan 10’cu serinin kullanıcıya sunacağı en önemli ayrıcalık kişisellik özelliği oluyor. Genel amaç bilgisayar, tablet ve telefonlarda aynı işletim sistemini kullanarak daha rahat kullanımı yaygınlaştırmak. Bir nevi alışkanlık haline gelmeyi amaçlayan bu versiyon da yepyeni bir tarayıcı da yer alıyor.

Teknolojice-MicrosoftSpartan

Yeni tarayıcının ismi ise, Project: Spartan. Tarayıcının şüphesiz herkesi sevindirecek ve tercih sebebi olmasına neden olacak etkileyici ve farklı özelliği ise internet bağlantısı olmadan kullanılabiliyor olması. Bunu nasıl başaracağı konusunda ise tek açıklanan bilgi Cortana ile işbirliği yaptığı. Bu özelliğin hangi eylemleri kapsadığı ve ne kadar paylaşıma izin verdiği ise Windows 10 piyasada yerini aldığında öğreneceğiz. Bu arada 10 versiyonu 1 yıl boyunca ücretsiz kullanım olarak piyasaya sürülecek.

Teknolojice-Windows10-1

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Microsoft Windows 10” üzerine 2 yorum

  1. birsen dedi ki:

    is yerinde ki bilgisiyarimda ama kullanimi cok zor sanirim eski windiws sistemlerine alistik.

  2. Çağdaş dedi ki:

    Ben hâlâ Windows 7 kullanıyorum 🙂 8 i de 10 û da beğenmedim kullanışlı değil. Tasarım da güzel değil bana göre tabi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.