Reklam Alanı
Donanım 0

Snapdragon 820 Yine Ve Yeniden

Snapdragon 820 Yine Ve Yeniden

 Qualcomm’un yeni yonga seti olacak olan Snapdragon 820 günden günde merak çıtasını yukarıya çekmeyi başarıyor, yine ve yeniden gündeme düşüyor…

 Snapdragon serisinin 14 nm FitNet teknolojisi ile üretime tabi tutulan 820 modeli, ARMv8 tabanı üzerinden özelleştirmelere sunuluyor. 64 bit mimarisi ön görülen işlemci, Kyro olarak inşa ediliyor.

Snapdragon 820 de X12 LTE modem yer alıyor. Bu özelliği ile çok daha üstün performans sağlayacağı bilinen yonga setinin, hızı 600 Mbps’i buluyor.

Yeni işlemci, ac performansını 802.11ac x 2 MU-MIMO ile arttırıyorken, yeni geliştirilen 802.11ad ile de Gigabit seviyesinde ki performanslara ulaşabiliyor. Ayrıca işlemci içerisinde heterojen hesaplama yöntemine göre tasarlanan; sisteme ait CPU, GPU ve DSP gibi çekirdekler yer alıyor. Özel olarak optimize edilmiş olan bu çekirdekler yüksek performans ve düşük enerji tüketimini amaçlıyor.

İşlemcinin Kryo olarak üretilmesi, SnapDragon 820’nin bir önceki model olan Snapdragon 810’a göre iki kat daha fazla performans vereceğini söyleyebiliriz.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.