Reklam Alanı
Teknoloji 0

1 Trilyon Dolarlık İlk Teknoloji Şirketi Kim Olacak?

1 trilyon dolarlık ilk teknoloji şirketi kim olacak?

Wall Street’te 1 trilyon dolar değere sahip ilk teknoloji şirketinin hangisi olacağı merakla bekleniyor. Yeni ortaya atılan bir iddiaya göre ise en büyük aday Microsoft.

Amerikan borsalarında bugünlerde 1 trilyon dolarlık ilk teknoloji şirketinin hangisi olacağı konuşuluyor.

Bir analist, piyasa değeri bu seviyeye çıkacak ilk şirketin Microsoft olacağını öngörüyor.

Analist Michael Markowski’ye göre Microsoft’un iş dünyasının sosyal paylaşım sitesi olarak bilinen “LinkedIn”i satın alması, Amerikalı teknoloji şirketi için bir kaldıraç görevi görecek.

Bu yıl ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından düzenlenen bir dizi karar ile, şirketlerin doğrudan halka tanıtılmasına ve akredite olmamış yatırımcılara izin verilmesine olanak tanınarak kitlesel fonlamaların önü açıldı.

Markowski, küçük yatırımcıların kitlesel fonlar üzerinden yatırım dünyasına her geçen gün daha fazla katılacağını öngörüyor.

Bu eğilimin LinkedIn üzerinden Microsoft’a büyük kazanç getirmesi bekleniyor çünkü marka iş dünyasında sosyal medya kullanımında tekel olmuş durumda.

Markowski, tüm büyük teknoloji şirketlerinin nihayetinde büyük çaplı yatırımları kullanıcı nezdinde kolaylaştırmak için hizmetler oluşturacağını öngörüyor.

Şirketin üç yıldır CEO’su olan Satya Nadella yönetimindeki Microsoft, ekim ayında tüm zamanların en büyük değerini yakalamış ve o günden beri sürekli olarak yükselişini sürdürmüştü.

Hali hazırda piyasalarda en büyük değere sahip olan teknoloji şirketlerinin tepesinde ise Apple bulunmakta.Apple’ın değeri 622.6 milyar dolar.

İşte en büyük değerlere sahip teknoloji şirketleri.

Google’ın dahil olduğu Alphabet Şirketler Grubu: 549.7 milyar dolar

Microsoft: 489.3 milyar dolar

Amazon: 358.7 milyar dolar

Facebook: 337.6 milyar dolar

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.