Reklam Alanı
Teknoloji 3

10 Yaşındaki Çocuk İnstagram’da Açık Keşfetti !

Henüz 10 yaşında olan Jani, İnstagram platformunda bulunan bir açığı keşfetti !

Bilindiği üzere günümüzde hemen hemen herkesin bir sosyal medya hesabı bulunmakta. Bu yüzden dolayı sosyal medya hesaplarındaki gizlilik hususu son derece önemli. Mesajlaştığımız, fotoğraf paylaştığımız v.b. faaliyetlerde bulunduğumuz sosyal medya üzerinde güvenlik, gizlilik hususunda herhangi bir açık söz konusu olmaması için sıkı çalışılıyor. Ancak buna rağmen bazı açıklar bulunabiliyor. Henüz 10 yaşında ufak bir çocuk olan Jani, büyük bir iş başararak İnstagram’da bulunan bir açığı yetkililere iletti.

10.000 DOLAR ÖDÜL ALDI

10 yaşındaki Jani, İnstagram üzerinde bir açık keşfederek bu açık sayesinde 10.000 Dolar gibi bir rakam kazanmayı başardı.  Jani, bulduğu bir açık ile istediği her kişinin İnstagram hesabında bulunan mesajları silebildiği belirtti. Ufak çocuğun henüz bu yaşta böyle büyük bir başarıya imza atabilmesi hayranlık uyandırdı. Jani’in bu büyük başarısını ilerleyen süreçte verilecek doğru bir eğitim ile harmanlamak belki de bir dahiyi teknoloji dünyasında kazandıracak.

DAHA FAZLA İLGİNÇ GELİŞME İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

“10 Yaşındaki Çocuk İnstagram’da Açık Keşfetti !” üzerine 3 yorum

  1. efe dedi ki:

    10 yaşındaki bir çocuğun böyle bir açığı keşfetmesine çok şaşırdım doğuştan yetenekli çocukmuşki bu işlere kafası yatmış.

  2. nihal dedi ki:

    güzel bir şey açık bulmak insana çok şey kazandırır ama ödül bence çok az o açığa göre ama tabiki sadece o bulmuş herkes bilseydi kötü olurdu

  3. Haydar dedi ki:

    Başka kişiler bulsalar açıkları zararları dokunabilir bu durumda ancak gerekli web sitesi bulunan açıkları çoktan kapatmaya başlamıştır bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.