Reklam Alanı
Teknoloji 2

15 Yaşındaki Kız Tacizcilere Karşı Yazılım Geliştirdi !

Henüz 15 yaşında olan yazılımcı bir kız tarafından siber tacizin önüne geçebilecek önemli bir uygulama geliştirildi.

RETHİNK UYGULAMASI !

Bilindiği üzere tüm dünyada taciz çok büyük bir illet olarak dikkat çekmekte. Özellikle ergenlik dönemindeki bireylerin daha yatkın olduğu sapkın, tacizkar hareketler oldukça endişe verici. Bunun farkında olan , bazı saldırgan eylemlerle kendisi de karşılaşan 15 yaşındaki kız çocuğu Prabhu, sanal tacizin önüne geçebilmek için önemli bir adım attı. Prabhu ismindeki genç yazılımca, ReThink adını verdiği bir akıllı telefon uygulaması geliştirdi. Bu akıllı telefon uygulaması sanal tacizin önüne geçebilmek üzere tasarlandı.

İKAZ ÜZERİNE KURULU

ReThink isimli uygulamanın amacı siber taciz , tehdit mesajlarını meydana gelmeden önce yok etmek ! Bu sebeple geliştirilen ReThink uygulaması , bazı kelimeleri yasaklı olarak ilan ediyor ve kişi bu kelimelerden birisini kullandığında otomatik olarak uyarı veriyor. Uyarı da taciz mesajı atan kişiye yönelik bir pencere açılmış vaziyette bundan vazgeçmesi ifade ediliyor.

 

Emre Bey {Emre}

“15 Yaşındaki Kız Tacizcilere Karşı Yazılım Geliştirdi !” üzerine 2 yorum

  1. ömer dedi ki:

    bu yaşta bir şeyler yazabilmek kodlamak güzel bir şey zaten önemli bir yazılım ortaya çıkarmış kendisini tebrik ediyoruz. başarılar dileiz

  2. Kenan dedi ki:

    Başarılı bir proje rethink gibi uygulamalar Türkiye’ye de çok lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.