Reklam Alanı
4.5G Nedir
Teknoloji 0

4,5 G NİSAN’ DA BİZLERLE BULUŞUYOR

Hadi biraz konuşalım;

Reklamlarını sürekli gördüğümüz ne zaman tanışacağımızı iple çektiğimiz teknoloji 1 Nisan ‘ da hepimize merhaba diyecek. Nedir 4,5 G ; Ozozo Analisti Şengül Durucu’nun açıklamalarına göre Türkiye bu teknolojiye merhaba dediğinde internet ile sorun yaşayanların sorunlarının biteceğini ve hızının hızlanacağını hatta 13 dakikada indirilen 2 GB büyüklüğünde olan filmlerin , 54 saniyede indirileceğinin müjdesini vermekte. Müthiş bir haber değil mi teknoloji severler.

Düşünsenize 3G bağlantısına göre 4,5 teknolojisiyle internette dört kat bir hızla gezinebileceğiz. Bağlantı hızı 100 Mbs ‘den başlayıp alt yapının uygun olmasına göre 375 Mbp’se ye kadar yükselebilecek. İnternetin bu kadar hızlı ivme kazanması bir video ve fotoğrafı neredeyse bir göz açıp kapayıncaya kadar facebook, Twitter ‘ da saliselik bir dilimde güncelleyebileceksiniz. Buda demek oluyor ki ; tamamen teknolojisi bağımlısı olan elinden telefonları bırakamayan, sanal alem ruhlarına işlemiş insanlar daha çok tutkunu olacak. Yolda,otobüste,yatarken, yürürken kişiler etrafında olup bitenden habersiz ellerindeki teknoloji harikasının nimetlerinden faydalanırken . yavaş yavaş konuşmayan bir nesil yada bak şunu gördün mü şundan haberin var mı diye saliselik iletişimle diğerine iletecek.

Bizler teknolojinin nimetlerinden faydalanmayı beceremiyoruz . hele ki yeni nesil için sadece video veya fotoğraf yada günlük yeme içme alışkanlıkları kim kimle ne yapmış bunların arasında yada sanal oyunların tuzağında oyalanıp duruyoruz. Bu teknoloji dehası en çok iş adamlarını,,bilgi dağarcına yeni bilgiler eklemek isteyen kişileri, muhasebecileri mutlu edecek. Çünkü istediği bilgilere bir ışık seli kadar yakın bir zaman diliminde ulaşacak. Ben 4.5 G harikasını destekliyorum ve bu yeniliğin bu işi hakikaten kullanmasını bilenler için bulunmaz bir olay olarak nitelendiriyorum. Bize sundukları bununla sınırlı değil tabi ki. Akıllı evler,ulaşım,sağlık,güvenlik,eğitim gibi sosyal hizmetlerde de hizmet verecek.

Ozozo ‘nun açıklamasına göre manuel yaptığımız bazı iş ve teknikleri 4.5 G ile cep telefonlarımızdan kesintisiz gerçekleştirebilecek yüksek çözünürlük üstünlüğü ile mobil Tv kullanımı da artacak diyor. Katılmamak elde değil dizilere , futbola düşkün olanlar görüntü kesilmesi yaşamayacaklarından dolayı akıllı telefon veya tabletlerinden rahatça istediğini izleme şansını yakalayabilecekler. Çünkü ; Skype ve ya Facetime gibi bize sunulan servisler üzerinden hiç takılmadan, eskiye oranla çok daha yüksek bir teknoloji kalitesinde görüntülü konuşabilecek , internet üzerinden yapılan sesli konuşmalarda artık kesinti yaşanmayacağı gibi ses kalitesinin yükselmesinde 4.5 G teknolojisinin hayatımızı kolaylaştıracağı da aşikar. Öyle değil mi?

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.