Reklam Alanı
Teknoloji 1

46 Milyar Piksel Boyutunda Astronomik Fotoğraf

46 Milyar Piksel Boyutunda Astronomik Fotoğraf

 Ruhr Üniversitesi tarafınca tam 5 yıldır çalışma altında olan bu proje sonunda hayata geçirildi ve 46 Milyar Piksel büyüklüğünde çekilen en geniş astronomik fotoğraf elde edildi.

Tek bir kare olarak gördüğümüz bu fotoğraf aslında 5 yıllık bir emeğin sonucu 268 farklı görüntünün birleşmesi ile elde edildi. Çekimler ise Şili de Atmaca Gölü’nde bulunan teleskop yardımı ile yapıldı. 5 senelik toplanan veriler arasında Güneş ve Dünya da yer alıyor.

Ruhr Üniversite’si tarafınca yapılan bu kapsamlı proje, bizlere görüntüleme imkanı sunmak amacı ile şimdi de web arayüz destekli olarak sunuldu. 5 yıllık çalışma sonucu oluşan bu heyecan verici çalışma da bugüne kadar rastlanmayan 50 bin objeye rastlanıldı.

Sizler de 46 milyar piksel destekli bu devasa projeye göz atmak isterseniz BURADAN ulaşabilirsiniz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“46 Milyar Piksel Boyutunda Astronomik Fotoğraf” üzerine 1 yorum

  1. hüseyin dedi ki:

    daha önce ben bu resimleri görmüştüm çok geniş ve çok güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.