Reklam Alanı
Akıllı Saat 4

Akıllı Saatler Ne kadar Akıllı?

Akıllı Saatler

Apple watch’un kullanıcılar ile buluşmasına az bir zaman kala hemen hemen bütün büyük üreticilerin akıllı saatlerini ürettiklerini biliyoruz

Sony Smart Watch’un 3.nesli çoktan piyasa da
LG G Watch R ile bir hayli yol kat etmiş durumda
Motorola ise MOTO 360
Huawei ise Huawei Watch adını verdiği akıllı saati ile akıllı saat pazarında iddiasını konuştururken Samsung; Samsung Gear ile artık deneyim kazanarak kendi işletim sistemi Tizen’ı kullanan akıllı saatlerini üretiyor.

Teknolojice-AkilliSaat

Peki, bu Akıllı saatler Gerçekte ne kadar Akıllı?

Akıllı Saat dediğiniz zaman mutlak ekranı olmalı bu da akıllı bilekliklerinden sıyrılıp neredeyse bağımsız bir cihaz olmalarını sağlıyor. Peki, bu cihaz ne yapıyor bize istediğimiz verileri derleyip toplayıp olabildiğince basit ve en uygun bir şekilde bize sunuyor. O zaman şunu kesinlikle bilmemiz lazım akıllı saatler Bağlı oldukları Akıllı cihazlar olmadan aslında birer hiçler! (Fakat bu söylemimiz şimdilik büyük firmaların üretmediği SIM kartsız modeller için geçerli).

O zaman akıllı saatimizin aklının aslında cebimizde taşıdığımız Akıllı telefonun yetenekleri ile doğru orantılı olduğunu söyleyebiliriz. Sonuçta akıllı telefonumuz ne sunuyorsa akıllı saatimiz buna o derecede karşılık verecektir.

Teknolojice-AkilliSaat-3

Henüz Windows İşletim sistemli akıllı saat ile karşılaşmadığımız için iOS ve Android Uygulamaların çeşitliliği ile kendisine özellik katabilen akıllı saatler bu konuda yüzlerce uygulama ile çeşitlenebiliyor. Kimi uygulama Kalp hızınızı ölçmeyi sportif faaliyetleriniz için kullanmayı daha uygun görürken kimi uygulamalar gerçekten sağlık endişesi yaşandığında bunu önceden atadığınız kişilere bildirerek gerçekten bir sağlık asistanı görevi görmekte.
İsterseniz bilginiz dâhilinde ise kendi yazılımınız geliştirip istediğiniz fonksiyona dönüştürebileceğiniz Akıllı Saatinizin aklı tamamen sizin elinizde.

Başka Bir değiş ile Akıllı Saatimizin pil ömrünü hiç hesaba katmadan yazmış olduğumuz bu makalede Aslında Akıllı Saatinizin donanımı el verdiği sürece bu Saate kendinize uyacak en verimli uygulamaları yükleyip Akıllı Telefon/Saat ikilisinin zevkini sürebilmek ve Akıllı saatinizin ne kadar akıllı olacağını belirlemek sizin elinizde.

Teknolojice-AkilliSaat

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Akıllı Saatler Ne kadar Akıllı?” üzerine 4 yorum

 1. Cihan dedi ki:

  Akıllı saatler aslında çinden getirttim oldukça güzel ve kullanışlı tavsiye ederim.

 2. nando dedi ki:

  klasik saate benzeyen akıllı modeller kesinlikle daha şık.

  1. galip dedi ki:

   Gene en şık lg ye ait olan akıllı saat görünüyor. Tabi bu benim fikrim. iphone bağımlıları gene gözü kapalı beğenecektir kendi markalarını 😀

 3. zeynep dedi ki:

  Akıllı saatler çok güzel yazınızı da beğendim :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.