Reklam Alanı
Teknoloji 0

Altyazılarla Gelen Büyük Tehlike!

Altyazılarla Gelen Büyük Tehlike!

Sinema Dünyasının en büyük sorunlarından birisi olarak gösterilen altyazı, genel olarak 3. kişiler tarafından sağlanılmakta. Belirli bir ücret karşılığında çevirtilen film altyazıları altında aslında büyük bir tehlike yatmakta. İnternet üzerinden kolay bir şekilde indirilebilir hale gelen altyazılar büyük bir Siber açıklığın meydana gelmesine neden olmakta. Güvenlik şirketleri tarafından yapılan araştırmalar neticesinde Dünya üzerinde 250 Milyon bilgisayarın risk faktörü altında kaldığı ifade edilmekte.

Genel olara film ve diziler için kullanılan altyazılar, çeşitli programlar aracılığı ile meydana gelmekte. Eğer kötü niyetli kişiler tarafından altyazılar yapılıyor ise içeriklerine yüksek oranda virüsler ilave edilerek indirilme durumunda büyük bir tehditin meydana gelmesine neden olunmakta. Zararlı yazılımda altyazı dosyaları çalıştırılana kadar herhangi bir şekilde etki göstermemektedir.

Video oynatma programları aracılığı ile entegre eden bu yazılımlar genellikle kişilerin anlık olarak saldırılara maruz kalmalarına neden olmakta. Maruz kalınan saldırılar sonucunda kişisel veriler tehlikeye girdiği gibi birçok farklı emellerde de bu bilgisayarlar kullanılmakta.

Dünya üzerinde belirli noktalar üzerine düzenlenen saldırıların ne şekilde gerçekleştiğini araştıran kuruluşlar, temelinde bu tür bilinçsiz şekilde edinilen virüslerin neden olduğu ileri sürülmekte. İnternetin güvenilir bir şekilde kullanılabilir hale gelmesi için kişilerin herhangi bir şekilde yasal olmayan paylaşımcılar tarafından sunulan altyazıları kesinlikle indirmemeleri, Windows kullanıcılarının sürekli olarak virüs programlarını güncel halde tutmaları mümkün olduğunca önerilmektedir.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.