Reklam Alanı
Haberler 0

Amazon’dan Alışveriş Yapmak Mantıklı mı?

Amazon’dan Alışveriş Yapmak Mantıklı mı?

2017 yılı birçok alanda meydana getirilen düzenlemeler ile her geçen gün tartışmaların odağında kalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan düzenlemeler ile yurtdışından getirtilen ürünler için belirlenen fiyat kotası düşürülmüştür. Daha öncesinde geçerli olan 75 Euro gibi bir sınır bir anda 30 Euroya düşürülmüş olup bu fiyatın geçmesi durumunda vergi ödenmesi gerektiği ifade edilmiştir. Günümüzde birçok insan artık alışverişini online olarak internet siteleri üzerinden yapmakta olup, yabancı kaynakların bu alışverişler sırasında oldukça önemli bir yere sahip olduklarını hatırlatmak istiyoruz.

Dünyanın en büyük alışveriş platformlarından birisi olarak gösterilen Amazon, indirimli fiyat politikaları ile tüm Dünyaya anlık olarak ürün gönderiminde bulunabiliyor. Ülkemizden birçok kişinin halen Amazon üzerinden alışveriş yaptığını hatırlatmak istiyoruz. Kargo süresi ne kadar uzun olsa da ülkemize oranla aynı ürünlerin oldukça değişken bir fiyat yapısı ile satışa sunulması alışverişlerde kullanıcı sayılarını artırıyor. Eğer satın alınan ürünler 30 Euroyu geçerse gümlük memurluğu tarafından el konulur. Burada kişilerin ürünlere ait vergiyi ödemeleri durumunda alabileceklerini ya da satın aldıkları işletmelere geri iade edebileceklerini hatırlatmak istiyoruz.

Amazon üzerinden alınan ürünlerin gümrüğe takılmaları durumunda dahi vergileri ödenip alındığında ülkemize oranla oldukça indirimle fiyata sahip oluyorlar. Her kategoride olmasa da Amazon vb. alışveriş sitelerinden alışveriş yapmak halen bazı kişiler için mantıklı olduğunu da ifade edebiliriz. Deneyimlerek bunun farkına varmanız alışveriş sırasında sizlere kolaylık sağlayacaktır.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.