Reklam Alanı
Apple 0

Amerika’dan iPhone Getirme Maliyeti?

Amerika’dan iPhone Getirme Maliyeti

Amerika’dan iPhone getirerek kar etmek isteyenler için Amerika’dan iPhone Getirme Maliyeti başlıklı konumuzda, iPhone getirmenin maaliyetini ele almak istedik. 16.09.2017 tarihindeki maliyeti sizlerle paylaşacağız. Bu maliyetin bu tarihe endeksli olduğunu unutmayınız ve ona göre hareket ediniz. Çünkü Amerika’da ya da Türkiye’de her ay ve yıl fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi sürümün hızlı güncellenmesi ya da yeni sürümün eski sürümün rakamlarını değiştirmesidir. Tüketiciler yeni iPhone ürünü çıktıktan sonra yenisine odaklanırken eski iPhone ürünlerinin rakamlarında oynamalar olabilmektedir. Çünkü bu arz-talep dengesinin değişmesine sebep olmaktadır.

Amerika’dan iPhone Getirme Maliyeti Nedir?

Ülkemizde satın alma fiyatları gittikçe artan iPhoneları almak gün geçtikçe zorlaşıyor. Sürekli olarak kendini güncelleyen ve yeni ürünlerini piyasaya süren iPhone, gün geçtikçe değer kazanıyor ve iPhone telefonu artık birçok şey ile takas olarak kullanılabiliyor. Peki ama durum böyleyken Amerika’dan iPhone getirmenin maliyeti nedir diye merak eden tüketicileri ve ticariler bulunmakta. Amerika’dan iPhone getirtmek isteyen tüketici ya da ticariler için durum tam olarak şudur: 8 ay önce iPhone 7 32 GB fiyatı Amerika’da 649 dolarken bir de bunun üzerine eyalette yer alan vergi ekleniyor ve ortaya 710 dolar gibi bir sonuç çıkıyor. Bu veriler 8 ay öncesine ait. Biz ise bu başlığı 16.09.2017 tarihinde ele alıyoruz.

 

Amerika’dan arkadaşınız iPhone 7’yi aldı ya da siz aldınız ve Türkiye’ye geldiniz. Maliyeti 710 dolar diyelim. Bundan sonraki işlemler aşağıdaki gibi gerçekleşiyor. iPhone 7’yi aldıktan sonra sıra IMEI kaydına geliyor. IMEI kaydı yapmanız gerekiyor. Çünkü günümüzde her telefonun IMEI kaydı olmak zorunda. Eğer siz ya da arkadaşınız iPhone’u getiriyorsa son iki yıl boyunca hiçbir şekilde IMEI kaydı yapılmamış olması ele alınıyor. Son iki yıl içinde IMEI kaydı yapılmaması durumunda sorun çıkmıyor. Lakin son iki yıl içerisinde IMEI kaydı yapılmışsa sorun çıkabiliyor. Siz ya da arkadaşınız… Hiçbir önemi yok. IMEI kaydı yapabilmeniz için son iki yıl ele alınıyor. Eğer son iki yıl içerisinde IMEI kaydı yapmışsanız karşınıza türlü zorluklar çıkıyor ve iPhone’u Amerika’dan Türkiye’ye getirememek gibi sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.