Reklam Alanı
Android 1

Android 8.0 Oreo Adıyla Geliyor!

Android 8.0 Oreo Adıyla Geliyor!

Google, mobil işlemi sistemi olan Android gelişimlerini hız kesmeden devam ettirmeye çalışıyor. Bilindiği üzere Android 6.0 Marshmallow, 7.0 sürümü ise Nougat sürümleri ile piyasaya çıkmıştı. Her yıl yeni güncellemelerin yapıldığı sürümler için belirlenen isimler için bu yıl ilginç tahminler piyasa içerisinde dolaşmaktadır. Android 8.0 sürümünün yakın zamanda piyasaya çıkacağı bilgisine ulaşan teknoloji severler, yaptıkları tahminler ile bu sürüm adının Oreo olabileceğini duyurdu.

Google, sürüm isimlerini genellikle alfabetik sıralama doğrultusunda belirliyor. Bunu ilk olarak 4.0 Kitkat sürümünde, 6 ile Marshmallow sürümünde, 7 ile Nougat sürümünde fark edebiliyoruz. Bu nedenle sürümün O  harfi ile başlaması tüm tahminlerin bu alan içerisinde yoğunlaşmasına neden olmaktadır. Henüz birçok telefon modeli daha Marshmallow sürümüne geçiş yapmamasına rağmen bu gelişimlerin meydana gelmesi ileri teknoloji adına büyük gelişimlerin meydana geleceğinin bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yeni güncelleme ile ilgili herhangi bir resmi açıklama olmamasına rağmen bu bilgilerin ortalıkta dolaşması, Google cephesinden de değerlendirilecektir. Kısa süre içerisinde yeni sürüm ile ilgili detaylı bilgilendirmeler, sürüm çıkış tarihi gibi bilgiler paylaşılacaktır. Her zaman olduğu gibi sürümü ilk alacak olan telefonlar belirli olup kademeli zaman dilimi içerisinde diğer üretici firmalar tarafından yayınlanacak olup dağıtımına başlanacaktır.

İlerleyen zamanlarda Google cephesinden Android ile ilgili çok farklı bir güncelleştirme geleceği bilgisini de ilk defa olarak okuyucularımız ile paylaşıyor ve İOS ile aralarında yaşanılan kavganın seyrini değiştirecek bir gelişimin kısa süre içerisinde yayımlanacağı bilgisini de sizlere aktarmak istiyoruz.

{phantaso}

“Android 8.0 Oreo Adıyla Geliyor!” üzerine 1 yorum

  1. İbrahim dedi ki:

    Daha ben Android 5 kullanırken gelişmelerin bu kadar hızlı bir şekilde gelişmesi insanı şaşırtıyor doğrusu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.