Reklam Alanı
Akıllı Telefon 1

Android İşletim Sistemli BlackBerry

BlackBerry markası çıktığı andan itibaren sürekli kendi tasarım çizgisinden ilerledi ve kendine olan has bir görünüm elde etti. Ancak orijinalliklerinden şaşmayışları bununla birlikte işletim sistemlerinin de sürekli aynı olarak kalması, BlackBerry markasının trendleri yakalayamamasına sebep oldu ve bu da zamanla kullanıcı kayıplarına yol açarak mobil cihaz furyasın da beklentinin azalmasına sebebiyet oldu. Son zamanlar da dijital ortam da dolaşan bilgilere göre; BlackBerry yeni akıllı telefonunu piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Şunu söyleyebiliriz ki BlackBerry çıkaracağı son amiral gemisi ile yeniden doğacak gibi görünüyor çünkü çıkaracağı bu cihaz ilk android tabanlı BlackBerry cihazı olacak.

BlackBerry tasarım da yine farklılık gösteriyor. Kullanıcılarına kızaklı bir ekran ile birlikte fiziksel bir klavye sunuyor.

Telefon hakkında yayınlanan belli başlı bilgilere değinelim; 5,4 inç ekran boyutu ve QHD ekran çözünürlüğü sunan BlackBerry ekran konusun da iddialı gözüküyor. 64 bit mimariye sahip 1,8 Ghz saat hızın da çalışan Snapdragon 808 işlemcisini 3 GB ram ile destekleyen BlackBerry performans konusunda da gelişmelere imza atmış gibi duruyor. Cihaz 16 MP arka kamera eşsiz bir çekim kalitesi sunarken 5 MP geniş açılı ön kamerası ile sizlere keyifli bir ‘’öz çekim’’ imkânı sunuyor.

Kod adı venice olan cihazın Kasım Ayın da piyasaya sürülmesi ve satışa sunulması bekleniyor.Bakalim Blackberry’nin son teknoloji telefonu nasıl olacak.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Android İşletim Sistemli BlackBerry” üzerine 1 yorum

  1. Bilal Can dedi ki:

    bu çok değişik bir şey olacak gibi. ilk defa böyle bir şey ortaya atılıyor. ama tutacağını pek düşünmüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.