Reklam Alanı
Android 4

Android Kullanıcıları Büyük Tehlikede!

Android Kullanıcıları Büyük Tehlikede!

Eset, başta bilgisayarlar olmak üzere birçok cihaz üzerinde muhteşem bir koruma fırsatı oluşturması ile bilinmektedir. Son yapılan analizler sonucunda Android cihazlar üzerinde büyük bir tehlike tespit ettiklerini açıklayıp kullanıcıların dikkatli olmalarını istemiştir.

Android market içerisine eklenen uygulama ya da oyunlar, Google tarafından belirli bir standartlara göre incelense de bazı uygulamalar içerisinde yer alan ciddi anlamda güvenlik tehlikeleri oluşturabilecek virüs dosyalarını barındırmaktadır. Eset, market içerisinde yaptığı incelemeler sonucunda büyük tehlikelere sebebiyet veren bir Truva atının uygulamalara sıçrayarak giderek büyüdüğünü açıklamıştır. Truva atının hedefi ise daha çok kullanıcı verileri, bankacılık şifrelerini öğrenebilme, SMS verilerini kontrol edebilme dahi birçok işlemi gerçekleştirebilen bu virüs için son zamanlarda ciddi uyarılarda bulunulmaktadır.

Google ürünlerine ait bir uygulamanın kopya bir versiyonu şeklinde yayınlanan ürün, içerisinde Türkiye’ninde bulunduğu 48 farklı ülkede indirilmiş olup ciddi bir kullanıcı sayısına erişmiştir. Okuyucularımız arasında daha önce “Google Weater”  isimli bir uygulama bulunuyorsa orijinal yazılım olup olmadığını teyit etmelerini tavsiye ediyoruz.

Bu tür uygulamaların giderek artacağı konusunda Google ekiplerini uyarak Eset, kısa zaman içerisinde var olan uygulamanın kaldırılmasını, yazılımı indiren kişilerin de aciliyetle akıllı telefonlarını temizlemelerini tavsiye etmektedir. Yazılımın telefon içerisinde kaldığı sürece yapılacak tüm banka işlemlerinin kaydı anlık onlara dolandırıcılar tarafından elde edilebileceğini de hatırlatmak istiyoruz.

{phantaso}

“Android Kullanıcıları Büyük Tehlikede!” üzerine 4 yorum

 1. Zeynel dedi ki:

  Android içerisinde böyle uygulamalar kullanıcılara büyük zarar verir. Google derhal önlemini almalı

 2. Ahmet dedi ki:

  Ben de yok böyle bir uygulama, uygulama yüklerken dikkat etmek gerek önümüze gelen uygulamayı yüklememeliyiz.

 3. Eymen dedi ki:

  Uygulama yüklerken indirilme sayısına, kullanıcı yorumlarına bakılarak indirilmelidir. Bu tür birçok uygulama kullanıcı verilerini çalmak üzere yüklenebiliyor

 4. Cüneyt dedi ki:

  Ben her anlamda orjinal program indirirken dahi ince detaylarına kadar iceliyor, virüs programları ile tarayarak yüklüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.