Reklam Alanı
Nokia A1
Akıllı Telefon 2

Android Sistemli Nokia A1 Geliyor!

Android Sistemli Nokia A1 Geliyor!

Birkaç yıldır Microsoft’un adına telefon yapan Nokia özgür kaldı. Özgür kaldıktan sonra hemen çalışmalara başlayan Nokia kullanıcılarını meraklandırdı.

Bazı kaynaklara göre Nokia firması aceleci davranmayarak uzun bir sürede yeni akıllı telefon çıkaracağını söyledi. Fakat kaynaklar doğru çıkmadı ve Nokia ilk Android işletim sistemli orta segment akıllı telefonunu çıkardı.

Hem görsel hemde bazı özellikleri ile sızan Nokia A1 isimli orta segment cihaz çoğu kişi tarafından tercih edilecek gibi duruyor. Eski sağlamlığını da korursa Nokia büyük ilgi toplucak gibi duruyor.

Özelliklerine de bakıcak olursak Nokia’nın beklenmedik bir tasarım yaparak 5.5 inç boyunda polikarbon kasa olacağı tahmin ediliyor. 1080 piksel ekran çözünürlüğüne sahip Nokia A1 de orta segment Qualcomm Snapdragon 652 işlemcisine sahip olacak.

Android işletim sistemi ile gelecek cihaz Nokia Z Launcher çalışacak gibi duruyor ve kapasatif tuşlara sahip olacak. Görselde’de görüldüğü üzere cihaz biraz kavisli duracak gibi.

Şuanda Çin’de satışa sunulacağı söylenen Nokia A1’in fiyatı ve tarihi hala belli olmadı.

Nokia A1

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Android Sistemli Nokia A1 Geliyor!” üzerine 2 yorum

  1. ruhi dedi ki:

    fiyat performans ürünüyle piyasaya giriş yapıp domine edecek ve ileriki zamanda üst düzey bir amiral gemiyle boy gösterecektir

  2. Nera dedi ki:

    Uzun yıllar nokia kullandım sağlamlığı ile biliniyor. Umarım bu yeni seriler de sağlamlığı ile ön plana çıkarda sürekli ekran kırılmasından kurtuluruzz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.