Reklam Alanı
Nasıl Yapılır? 1

Android Varsayılan Uygulama Nasıl Kaldırılır?

Günümüzün en yaygın kullanılan işletim sistemi olan Android bilindiği üzre akıllı telefonlarda son derece popüler bir şekilde kullanılmakta. Ancak Android’in büyük bazı problemleri bulunuyor. Genelde akıllı telefon üreticileri tarafından sunulan bazı uygulamalar ve bunun yanında Google tarafından sunulan bazı uygulamalar akıllı telefondaki varsayılan uygulamalar olarak kabul edildiklerinden ötürü maalesef kaldırılamıyorlar. Telefonunuzdan eğer varsayılan uygulamaları kaldırmak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken şey root atmak. Ancak root işlemi ile uğrnaşmak istemiyor, rootsuz bir telefonda varsayılan uygulamalardan kurtulmak istiyorsanız bunun için de kısmen de olsa bir önerimiz var.

DEVRE DIŞI BIRAKIN !

Android’in ve akıllı telefon şirketlerinin sizlere dayattığı uygulamaları kullanmak zorunda değilsiniz ! Üstelik bu uygulamalarda gizlilik ihlali yapılmadığının veyahut uygulamalarda herhangi bir açık bulunmadığının farkında bile olamıyorsunuz. İşte bu yüzden dolayı enazından uygulamaların güncellenmiş versiyonlarını da kaldırıp ardından durmaya zorlayarak ve devre dışı bırakarak bu uygulamalardan kısmen de olsa kurtulabilirsiniz. Daha özgür bir akıllı telefon kullanımı dileriz. Kolay gelsin 🙂

Daha azla işe yarar ipuçları için tıklayınız

Emre Bey {Emre}

“Android Varsayılan Uygulama Nasıl Kaldırılır?” üzerine 1 yorum

  1. Can dedi ki:

    Özellikle operatörlerin telefonlarında çok gereksiz uygulama oluyor varsayılan olarak, bunları kaldırmak lazım telefonu rahatlatmak için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.