Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 307 4

Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirmek

Amazon Hediye Çeki
Amazon Hediye Çeki

Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirmek

Android cihazlarda sildiğiniz ancak sonradan pişman olup ihtiyaç hissettiğiniz dosyalarınızı bulmak ister miydiniz? Android’de silinen dosyaları geri getirmek mümkün.
Hafızanız dolduğu için veya artık işinize yaramadığı için sildiğiniz hemen her şeyi bulabilmek için Android Data Recovery isimli programı kullanabilirsiniz. Bu program yakın tarihte sildiğiniz ve ön belleğin en altına düşüp, bulunması imkansız hale gelmeyen her şeyi geri getirebiliyor. Bunun için öncelikle telefonun hata ayıklama modunu aktif hale getirmeniz şart.
Android Data Recovery programını masaüstü bilgisayarınız veya laptopunuza kurun. Cihazınızı bilgisayara USB kablo vasıtası ile bağlayın. Programı çalıştırdığınızda Android cihazınızda bir tarama gerçekleştirecek ve önceden sildiğiniz her şeyin görünmesini sağlayacaktır. Ancak gördüğünüz her şeyi ne yazık ki aynı kalitede kurtaramıyorsunuz. Daha sonra dosyaları geri getir diyerek dosyalarınızı kurtarabiliyorsunuz.
Bu program telefon ya da tabletinizde yer alan ve silinmeyen dosyaları da bulmaktadır. Yanlışlık yapmamanız için sildiğiniz öğelerin yanında çöp kutusu sembolü yer almaktadır. Bu sembolü gördüğünüzde aralarından seçim yapabiliyorsunuz. Dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de tarama süresi boyunca akıllı cihazınızın şarjının yarıdan fazla dolu olması gerekliliğidir. Android’de silinen dosyalar bataryası dolu cihazınızdan Android Data Recovery programı sayesinde bulunup geri yüklenebilmektedir.
Tekrar söylemekte fayda var. Eğer sildiğiniz öğe ön bellekten de silinmişse yani aradan epey fazla bir zaman geçmiş ve cihazınızda yapılan işlemler ön belleği doldurup sildiğiniz dosyayı ebediyete intikal ettirmişse, geçmiş olsun demekten başka bir şey kalmıyor.

 

Amazon Hediye Çeki
Amazon Hediye Çeki

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirmek” üzerine 4 yorum

 1. Yasemin İnce dedi ki:

  Android silinen dosyaları, resimleri getirmek için muhteşem bir uygulama. Silinen videolarıda getiriyor.

 2. Çetin dedi ki:

  güzel bir uygulamaymış ama genelde silinen dosyalara pek ihtiyacım olmuyor yedeklememi iyi yapıyorum.

 3. Adnan61 dedi ki:

  Geri gelenler çok daha kötü kalitede oluyor malesef. Çoğusuda gelmiyor. Daha çok yazı tabanlıları kurtarmaya yönelik. Büyük dosyalar zor geliyor
  Androide geri dönüşüm kutusu yapılsa en çok tutan uygulama olur heralde 🙂 Zip olarak tutun dursun bence biryerde sıkıştırılmış haliyle. Son dönemde telefona takılan usb belleklerde moda oldu. Hafıza sorunu kalmadı pek.

 4. Selim dedi ki:

  Bi ara çok önemli bi şeyi geri getirmek için uğraşıyordum keşke o zaman görseydim bu konuyu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.