Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirmek

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirmek

Android cihazlarda sildiğiniz ancak sonradan pişman olup ihtiyaç hissettiğiniz dosyalarınızı bulmak ister miydiniz? Android’de silinen dosyaları geri getirmek mümkün.
Hafızanız dolduğu için veya artık işinize yaramadığı için sildiğiniz hemen her şeyi bulabilmek için Android Data Recovery isimli programı kullanabilirsiniz. Bu program yakın tarihte sildiğiniz ve ön belleğin en altına düşüp, bulunması imkansız hale gelmeyen her şeyi geri getirebiliyor. Bunun için öncelikle telefonun hata ayıklama modunu aktif hale getirmeniz şart.
Android Data Recovery programını masaüstü bilgisayarınız veya laptopunuza kurun. Cihazınızı bilgisayara USB kablo vasıtası ile bağlayın. Programı çalıştırdığınızda Android cihazınızda bir tarama gerçekleştirecek ve önceden sildiğiniz her şeyin görünmesini sağlayacaktır. Ancak gördüğünüz her şeyi ne yazık ki aynı kalitede kurtaramıyorsunuz. Daha sonra dosyaları geri getir diyerek dosyalarınızı kurtarabiliyorsunuz.
Bu program telefon ya da tabletinizde yer alan ve silinmeyen dosyaları da bulmaktadır. Yanlışlık yapmamanız için sildiğiniz öğelerin yanında çöp kutusu sembolü yer almaktadır. Bu sembolü gördüğünüzde aralarından seçim yapabiliyorsunuz. Dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de tarama süresi boyunca akıllı cihazınızın şarjının yarıdan fazla dolu olması gerekliliğidir. Android’de silinen dosyalar bataryası dolu cihazınızdan Android Data Recovery programı sayesinde bulunup geri yüklenebilmektedir.
Tekrar söylemekte fayda var. Eğer sildiğiniz öğe ön bellekten de silinmişse yani aradan epey fazla bir zaman geçmiş ve cihazınızda yapılan işlemler ön belleği doldurup sildiğiniz dosyayı ebediyete intikal ettirmişse, geçmiş olsun demekten başka bir şey kalmıyor.

 

 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

4 adet yorum var.

 1. Yasemin İnce dedi ki:

  Android silinen dosyaları, resimleri getirmek için muhteşem bir uygulama. Silinen videolarıda getiriyor.

 2. Çetin dedi ki:

  güzel bir uygulamaymış ama genelde silinen dosyalara pek ihtiyacım olmuyor yedeklememi iyi yapıyorum.

 3. Adnan61 dedi ki:

  Geri gelenler çok daha kötü kalitede oluyor malesef. Çoğusuda gelmiyor. Daha çok yazı tabanlıları kurtarmaya yönelik. Büyük dosyalar zor geliyor
  Androide geri dönüşüm kutusu yapılsa en çok tutan uygulama olur heralde 🙂 Zip olarak tutun dursun bence biryerde sıkıştırılmış haliyle. Son dönemde telefona takılan usb belleklerde moda oldu. Hafıza sorunu kalmadı pek.

 4. Selim dedi ki:

  Bi ara çok önemli bi şeyi geri getirmek için uğraşıyordum keşke o zaman görseydim bu konuyu.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklamlar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM

Cs Go İndir

Teknolojice.com

Teknolojice.com

Teknolojice.com