Reklam Alanı
AppleMacBook
Teknoloji 4

Apple, Klavyesiz MacBook Yapacak!

Apple, Klavyesiz MacBook Yapacak!

Teknoloji denildiği vakit daimi yenilik kavramını da akılların bir köşesinde yer edildiği herkesin malumudur. Bilhassa da dorukta yer alan şirketler için bu yenilik kavramı daimi geliştirme ve daimi gelişim odaklıdır. Bu konuyla alakalı olarak bilgisayar sektöründe kalitesi herkesçe bilinen ve tartışmasız en iyi dizüstü bilgisayarlardan olan MacBook için yeni bir iddia daha gelmiş vaziyette.

Bu konuda Apple teknoloji yenilik ile ilgili üst düzey bir şirket olarak biliniyor ve daimi ürünlerine yenilik üstüne yenilik katıyor. Yeniden bu yenilikçiliğini konuşturacak olan Apple şirketi, aldığı bir patent ile ilerleyen senelerdeki MacBook aletlerinde klavyeden vazgeçecek gibi görünüyor. Bunun yerine ise klavye yerine geniş bir dokunmatik ekran kullanacak olan Apple şirketi, aynen telefon ve tabletlerdeki gibi dokunmatik klavyeyi yerleştirecektir. Böylelikle tamamı ile özelleştirilebilir bir klavye yapısına sahip olacak olan MacBook, bunun yanında ise kullanıcının istediği gibi özellikleri klavyesine ilave edebilecektir.

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi bir patent alan Apple, tuşları seven kullanıcıları biraz üzecek gibi görünüyor. Toplamında ise 4 ayrı dokunmatik oturumdan oluşacak olacak olan MacBook’un klavye bölümü tabi ki üstte yer alacaktır. Alt ve ortadaki bölüm klasik Touchpad bölümü olacakken sağ taraftaki bölüm numerik bölüm olacak gibi görünüyor. Sol tarafın ise ne olacağı daha belli değilken başta Apple uygulamaları olmak üzere birçok uygulama ve oyunda kısa yollar olarak kullanılabilir.

Teknolojice-MacBook

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Apple, Klavyesiz MacBook Yapacak!” üzerine 4 yorum

 1. Abbas dedi ki:

  Klavye artık bilgisayarlar içinn gereksiz fazlalık oluşturuyordu. Bence iyi olabilir uygulanırsa

 2. veli dedi ki:

  cihazın ömrünü azaltabilse de bence hiçbir şey gerçek klavye kadar olamaz. bakarak yazamazsınız bir kere.

 3. Eran dedi ki:

  Apple hep farklılıkları getiren firma oldu. Macbook yeterince kullanışlıyken daha iyi bir yere getirmeyecek olsa bence yapmazlardı.

 4. selim dedi ki:

  Tuşlu klavye yerine dokunmatik klavye olabilir. Yine de normal klavye ve mouse un yerini hiç bir şey tutmuyor pratiklik açısından.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.