Reklam Alanı
Giyilebilir Teknoloji 1

Apple Sanal Gerçeklik Pazarına Giriyor!

Apple Sanal Gerçeklik Pazarına Giriyor!

Takipçilerimiz bilirler Apple Watch çıkmadan önce Akıllı saat pazarındaki savaşın daha başlamadığını asıl pazarda ki rekabetin Apple Watch’ın da dâhil olması ile gerçekleşeceğini belirtmiştik. Nitekim de öyle oldu. Şimdi aynı durum Sanal Gerçeklik (VR) pazarının en önemli donanımı olan Sanal Gerçeklik Gözlüğü içinde geçerli.

 

Apple Geliyor!

 

Sony’nin Sony Morpheus VR (PlayStation VR olarak da geçiyor), Samsung ’un Samsung Galaxy Gear VR ile HTC’nin HTC – VALVE iş birliği ile geliştirdiği HTC Vive, Microsoft’un HoloLens ile ve sanal gerçeklik pazarın temelini atan ve önderi olan, geçtiğimiz zaman içerisinde ise Facebook’un müthiş ön görüsü ile satın aldığı Oculus firmasının Oculus Rift ile dâhil olduğu Sanal Gerçeklik pazarında artık Apple de katılacağını açıkladı.

Google cephesinde ise Google;2014 yılından beri herkesin kolaylıkla sahip olabildiği Google Cardboard ile zaten pazarda bulunuyor ve karton yapısı sayesinde de herkesin Sanal Gerçeklik gözlükleri ile tanışmasına olanak sağlamış bulunuyor.

Bu arada 2-3 hafta kargo süresini beklerim diyenler için 2 Dolara Google Cardboard alabileceğiniz link ise aşağıda bulunmakta

Google Cardboard

Apple Sanal Gerçeklik Gözlüğü pazarına gireceklerini açıklarken zaten bunun için yıllardır çalıştıklarını hatta bunun için Microsoft çalışanlarından transfer ettiklerini açıkladı.

 

Tim Cook’dan İtiraf

Apple CEO’su Tim Cook’a sanal gerçeklik hakkında yönetilen bir soruda verdiği cevap adeta bir itiraf niteliğinde zira cevapta; ”Sanal Gerçeklik konusunda ise Sanal gerçeklik gözlüklerin bir niş ürünü olduğunu düşünmüyorum bence gayet cool ve ilginç kullanım amaçları olabilir” dedi.

Apple’ın gireceği sanal gerçeklik gözlükleri pazarında ise Oculus Rift nisan ayında tüketicilerle buluşacak. Bununla birlikte Sony’nin PlayStation VR’ı ise 2016’nın ilk çeyreğinde çıkartacağını belirtmişti.

Apple’ın pazarda nasıl rekabet edeceğini sabırsızlıkla bekliyoruz ve işin sonucu olarak biz kullanıcıların karlı çıkmasını umuyoruz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Apple Sanal Gerçeklik Pazarına Giriyor!” üzerine 1 yorum

  1. Ümit dedi ki:

    Başarılı bir ürün çıkartır diye düşünüyorum ama fiyatı da pahalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.