Reklam Alanı
Akıllı Saat 2

Apple Watch

ilk olarak geçtiğimiz sene Apple’ın yeni iPhone’larını tanıttığı 9 Eylül 2014 tarihinde ortaya çıkan Apple Watch piyasa diğer rakiplerinden biraz geç çıkarak; hem bir Akıllı Saat de neler olması gerektiğini iyi analiz etme hem de bu konuda ki eksikleri giderebilmek adına bir avantaj elde etmiş oldu.

Apple;her zaman olduğu gibi ikonik bir tasarıma imza atmayı başararak Apple Watch’un “klas” bir cihaz olarak tasarlayarak normal saat meraklılarının bile ilgisinin çekmeyi başardı.
Apple Watch; 38 ve 42 mm olmak üzere iki farklı boyu;Watch ,Watch Sport, Watch Edition olmak üzere üç ayrı koleksiyonu ile geliyor.

Safir camla ekranı ile donatılan saat de;baklalı paslanmaz çelik kayıştan klasik tokalı deri kayışa, spor kordondan metal örgü kordon ile gelen Akıllı saat böylece her tip kullanıcıyı memnun edeceğe benziyor.

Apple,ilk etapta içerisinde Mickey Mouse da bulabileceği on bir farklı kadran lanse ederek bu konuda ki portföyünün de ne kadar geniş olduğunu göstererek bizleri fazlasıyla sevindirdi derken,Saatin kasasında üç farklı malzeme ile üretildiği duyurdu:Paslanmaz çelik, alüminyum ve altın! Bunlarda ikişer renk seçeneğine sahip:gri paslanmaz çelik ve uzay siyahı paslanmaz çelik ile gümüş rengi alüminyum ile uzay grisi alüminyum ve son olarak 18 Ayar Sarı ve rose altın seçenekleri.Sanırım Apple kişileştirme adına bu sefer kullanıcılarına epey fırsat sunuyor.

Apple Watch

42 mm – 38 mm Kadran

Paslanmaz Çelik Uzay Siyah                                                                   Paslanmaz Çelik Gümüş Gri

Apple Watch Uzay Siyahı 38mm Kadran

Teknolojice-WatchGumus38mm

 

 

 

 

 

 

 

 

Apple Watch Sport

38 mm – 42 mm Kadran

Apple Watch Spor Uzay Gri                                                                    Apple Watch Spor Gümüş Gri

Teknolojice-WatchSportUzayGrisi38mm

Teknolojice-WatchSportSilver42mm

 

 

 

 

 

 

 

 

Apple Watch Edıtıon

42 mm – 38 mm Kadran

Apple Watch Edition 18 Ayar Altın                                          Apple Watch Edition 18 Ayar Pembe Altın

 

Teknolojice-WatchEdition-18AyarRoseGold42mm

Teknolojice-WatchEdition-18AyarGold38mm

 

 

 

 

 

 

 

 

Apple Watch‘un tanıtımında devrimsel kelimesi kullanıldığında sanırım Digital Crowndan bahsediyordu nedir Dijital Crown?Geleneksel kol saatlerinde saati ayarlamak için kullandığımız zembereğin yerine konumlandırılan Dijital Crown;Apple Watch un içeriğini büyütüp küçültmek bir yana kaydırma özelliği de sunuyor.Düğmeye basarak Ana ekrana dönüyorsunuz bunun yanında Düğmeye uzun sürekli basarsanız da Sırı çalışıyor.

Tim Çok,tanıtım toplantısında Apple Watch’u giyilebir bir iPhone olarak tasarlamadıklarının altını çizerek Apple Watch için sıfırdan ara birim tasardıklarını belirti.
Bu yüzden bu ara birimin kullanımını kolaylaştırmak adına cihazda yeni bir özellik göze çarpıyor. Force Touch:Ekrana normalden sert bastığınızı algılayarak o anki uygulama ile ilgili bazı komutları gösteriyor.Bilgisayarda ki sağ tıklama özelliği buna bir örnek olarak verilebilir.
Watch’ta Taptic Engine adı verilen titreşim motoruyla donatılan saatte sahili hoparlör de bulunuyor.Böylece Apple; uyarı ve bildirimleri hem duyurmak hem de hissettirmek istediğini açıkça belirtiyor.

Son zamanlarda sadece Apple ın değil tüm üreticilerin ağırlık gösterdiği sağlık ve fitness uygulamaları, Apple Watch da da kendisini fazlaca gösteriyor. Aktivite aldı uygulama,gün içindeki aktivitelerinizi takip ederek sizi daha az oturmaya daha fazla hareket halinde bulunmanızı sağlayarak sağlıklı yaşama yönlendirecek. Aktivite uygulaması ile senkronize bir şekilde çalışacak olan Antrenman uygulaması ise Kardiyo çalışması yapan kişilere ise önemli sayısal veriler sunacak.Günlük alışkanlıklarımızı öğrenebilecek olan Apple Watch bize hedeflerde önerebilecek.

Teknolojice-AppleWatchKalpSensor

Apple Watch,GPS ve Wi-Fi’ını kullanarak;nabız sensöründen gelen bilgilerle birleştirerek ne sıklıkta ayağa kalktığınızı bile size söyleyerek bunu yaktığınız kalorilere ekliyor.

Unutmamak gerekir ki bu harika cihazı kullanabilmek için birde iPhone sahibi olmanız gerekiyor bunun için iOS yüklü iPhone 5 ve üstü bir modele sahip olmanız gerekiyor.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Apple Watch” üzerine 2 yorum

  1. şükrü dedi ki:

    Çok şık saatler ancak farklı modelleri olsun isterdim. Hoş alışılagelmişin dışında saatler olmasıda ayrıca bir kalite.

  2. Scofield dedi ki:

    Guzel bir ürün iphone ile birlikte satışa
    Sunulursa guzel bir fiyata alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.