Reklam Alanı
Giyilebilir Teknoloji 2

Giyilebilir Teknoloji

Teknolojice-GiyilebilirTeknoloji
Öncelikle nedir bu giyilebilir teknoloji,nasıl katkı sağlar hayatımıza,ne kadar faydası var bize bunu konuşalım.

Giyilebilir Teknoloji;adı üstünde giyebildiğimiz daha doğrusu bizimle birlikte hareket eden,takılabilir donanım olarak ifade edebiliriz.
Bu segment de günümüzde lokomotif donanımlar olarak Akıllı Saatler öne çıkmıştır.
Vücüt sıcaklığımızı ölçüp;duruma göre bizi ısıtabilen montları her ne kadar görmüş olsak da bu ve benzeri giyilebilir teknolojiler henüz yeterince kendilerine istedikleri yeri bulamadılar.Bu yüzden şimdilik aklımıza daha önce de belirtiğim gibi ilk önce akıllı saatler geliyor.

Ne yapar bu saatler,adım sayar özellikleri ile adımımızı sayar,yükseklik ölçer,Gps özelliği bulunan saatler kaybolsak bile istediğimiz yere konum bilgimizi gönderebilir, harcadığımız kaloriyi hesap ederek bize bildirir, birde bazı saatler vardır ki Akıllı saat olma özelliğinin hakkını vererek artık neredeyse hepimizin cebinde bulunan akıllı telefonlarımız ile iletişme geçerek;bizleri mesajlarımız,arayan kimliklerimiz,bildirimlerimiz hakkında bilgilendirebilir.
Bazı akıllı saatlere ise Bluetooth özelliğinin nimetlerinden faydalanarak dahili hoparlörleri sayesinde Akıllı telefonlarımızı cebimizden çıkartmadan bize görüşme yapma olanağını sağlamaktadır.Şüphesiz Giyilebilir Teknolojiler günümüzde çok faydalı donanımlar olarak hayatımızda yerini alacaktır.

Samsung, LG, Sony, Motorola,Huawei Akıllı Saatlerini çoktan piyasası süren firmalar arasında fakat Apple un Akıllı Saati daha piyasaya girmiş değil bunun için bir ay kadar daha bekleyeceğiz. Şimdiden söyleyebileceğimiz şey ise artık Akıllı Saat savaşlarının başladığıdır.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Giyilebilir Teknoloji” üzerine 2 yorum

  1. şükrü dedi ki:

    Çok ilginç ürünler. Yakından takip ediyorum yenilikleri.

    Bakalım ilerleyen zamanlarda neler çıkacak

  2. Atagun Baltacioglu dedi ki:

    Eskiden oyunlarda gördüğümüz tahmin edemediğimiz şeyler günümüzde önümüze konur oldu daha neler olacak merakla bekliyorum. Sitenizi yakından takip ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.