Apple’dan Akıllı Gözlük Hareketi Başlıyor

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Apple’dan Akıllı Gözlük Hareketi Başlıyor

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarının başında gelen Apple firması, her alanda ki öncülüklerine bu sefer de akıllı gözlük alanını eklemek istiyor. Daha önceden Google’ın bir girişimi olduğu bu alanda sonrada Microsoft firması da arttırılmış gerçeklik gibi özellikler ekleyerek bu alana giriş yaptı ancak şu anda her iki firmada istediği başarıya tam anlamıyla ulaşabilmiş değil.

Apple CEO’su Tim Cook zaten daha öncede birçok kez VR ve AR gibi teknolojiler ile ilgilendiklerini dile getirmişti ancak bu sefer Apple’a yakın kaynaklar çok kesin bir şekilde gözlük alanına Apple’ın giriş yaptığı bilgisi verdiler.

2018 Yılında Apple Gözlükler Gelebilir

Apple bu alanda ki çalışmalara başladığı yönde çıkan haberlere henüz bir yalanlama veya doğrulama getirmedi. Ancak edinilen bilgilere göre Apple gözlükler Microsoft’un gözlükleri gibi arttırılmış sanal gerçeklik sağlamayacak. İlk başta sadece Apple cihazları ile entegre bir şekilde kablosuz olarak çalışacak ve görüntü ve içerikleri herhangi bir kablo olmadan da gözlük sayesinde okuma veya görme gibi işlemlere olanak tanıyacak.

Tüm bu geliştirme aşamasına doğru gidilen adımda Google’ın da çok fazla beklentiyi tutturamamasını fırsat bilen Apple firması, kısa süre içerisinde akıllı gözlüklerini üretip piyasaya hakim olmak gibi bir amacı güdüyor. Bu noktada ise yine akıllı gözlükleri piyasada görmeye başlamamız 2018 yılı içerisinde olacak gibi görünüyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklamlar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Cs Go İndir

Teknolojice.com

Teknolojice.com

Teknolojice.com