Reklam Alanı
Oyun 0

ARK: Survival Evolved’in Xbox One Sürümüne İlgi Büyük

Hayatta kalma oyunlarının gün geçtikçe daha popüler bir hale geldiği şu dönemde yeni bir hayatta kalma oyunu görmemiz çokta şaşırılacak bir durum değil. Long Dark, Minecraft ve Don’t Starve gibi hayatta kalma oyunun çeşitli versiyonları bulunuyor. Bazıları kuş bakışı kamera açısıyla oynanırken bazıları da birinci tekil şahıs kamera açısıyla yani FPS olarak oynanıyor. Ama bu oyunların tek bir amacı var; kendi hayatımızı kurup, hayatta kalmak.

Şuan piyasa da olan birçok oyunun modern çağda geçtiğini ve günümüzü anlattığını söyleyebiliriz. Bu düşünceyi değiştiren ve bu tür oyunlara farklı bir soluk getiren ARK: Survival Evolved oyununda ise taş devrine uzun bir yolculuk yapıyoruz. Mamutlar, ejderhalar, dinozorlarla çarpıştığımız bu oyunda hayatta kalmak diğer oyunlara göre daha da zor diyebiliriz.

2 Haziran’da PC versiyonu çıkan oyunun Xbox One sürümü ise birkaç aydır heyecanla bekleniyordu. Geçtiğimiz haftalarda çıkış yapan oyunun Xbox One sürümü oyuncular tarafından büyük bir ilgili ile karşılandı. Yetkililerin tahmin ettiğinden daha fazla satın alınan oyuna olan ilgi Microsoft yetkililerinin yüzünü güldürmeyi başardı.

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.