Artık App Store’da Reklam Alacak

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Artık App Store’da Reklam Alacak

Reklam hayatımızın her köşesinden girmeye devam ederken genellikle android kullanıcılarına yaptığımız haberi bu sefer İOS kullanıcılarına yapacağız. Artık reklam alımına başlayacağını duyuran App Store, ileride belki de reklamlar ile kullanıcının canını sıkabilir.

Hemen hemen her yerde reklam çıkmasına alışmıştık. Uygulamaların içerisinde, web sitelerinde derken tek bulaşmayan yer App Store’du. Ancak App Store’da 5 Ekim tarihi itibari ile artık reklam gösterimine başlayacağını duyurdu.

Nasıl reklam olacak?

App Store’da reklam yerleştirmesi biraz farklı olacak. Reklamları genellikle uygulama üreticilerinin satın alacağı şekilde planlanması ve bu plan doğrultusunda hareket edilmesi bekleniyor. Burada kullanıcı bir uygulama indirmek istediğinde uygulamayı indir butonuna tıkladığında reklam sayfasının geleceği ve o reklamın tüm ekranı kaplayacak şekilde olacağı bekleniyor.
50 milyar üzerinde uygulama indirmeye ulaştığında gerçekten bu muhteşem rakamdan para kazanma kısmını da genişletmesi beklenmedik bir durum değil.

Search Ads adı verilen bu reklam sistemi henüz yeni yayına girecek ve hala birçok uygulama geliştirici bundan habersiz ve ilk reklam çalışmalarını kapacak reklam verenler gerçekten bu işin ekmeğini yiyecektir.

Hızlı olan kazanır!

Apple firması, bu reklam modelini aktifleştirdiğinde App Store’da reklam verenler arasında yarış olacağını söyleyebiliriz. Çünkü herkes bu ilkten nasibini almak isteyecektir. Ancak Apple firmasının kullanıcıyı reklama boğacak bir politika izleyeceğini de düşünmediğimizden bizce reklam verme konusunda hızlı olan kazanacak.

 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

6 adet yorum var.

 1. YAREN KANCI dedi ki:

  Apple resmen soyguncu bir şirket. Sineği sıkığ yağını çıkartır.

 2. ali aynacı dedi ki:

  reklam hazır finans tabiki değerlendirme yoluna gidecekler gec bile kaldılar

 3. Alihsan dedi ki:

  Apple nereden para kazanacağını şaşırttı iyice. Reklam pazarlaması ile de çok ciddi para kazanacak gibi gözüküyor.

 4. Zefcan dedi ki:

  Yani artık reklam alınacak bir yer kalmadı bir orası mı kaldı. Zaten bir ton para veriyoruz uygulamalara.

 5. Hamit Gözcü dedi ki:

  Apple’dan beklenmeyecek bir hareket. Fakat reklam alsa bile Apple kullanıcıları rahatsız etmeyen şekilde yayınlar diye düşünüyorum.

 6. Cavit Kel dedi ki:

  Apple ne yaparsa yapsın her türlü kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde yapacaktır.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklamlar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM

Cs Go İndir

Teknolojice.com

Teknolojice.com

Teknolojice.com