Reklam Alanı
Reklam Alanı
iOS 329 6

Artık App Store’da Reklam Alacak

Amazon Hediye Çeki
Amazon Hediye Çeki

Artık App Store’da Reklam Alacak

Reklam hayatımızın her köşesinden girmeye devam ederken genellikle android kullanıcılarına yaptığımız haberi bu sefer İOS kullanıcılarına yapacağız. Artık reklam alımına başlayacağını duyuran App Store, ileride belki de reklamlar ile kullanıcının canını sıkabilir.

Hemen hemen her yerde reklam çıkmasına alışmıştık. Uygulamaların içerisinde, web sitelerinde derken tek bulaşmayan yer App Store’du. Ancak App Store’da 5 Ekim tarihi itibari ile artık reklam gösterimine başlayacağını duyurdu.

Nasıl reklam olacak?

App Store’da reklam yerleştirmesi biraz farklı olacak. Reklamları genellikle uygulama üreticilerinin satın alacağı şekilde planlanması ve bu plan doğrultusunda hareket edilmesi bekleniyor. Burada kullanıcı bir uygulama indirmek istediğinde uygulamayı indir butonuna tıkladığında reklam sayfasının geleceği ve o reklamın tüm ekranı kaplayacak şekilde olacağı bekleniyor.
50 milyar üzerinde uygulama indirmeye ulaştığında gerçekten bu muhteşem rakamdan para kazanma kısmını da genişletmesi beklenmedik bir durum değil.

Search Ads adı verilen bu reklam sistemi henüz yeni yayına girecek ve hala birçok uygulama geliştirici bundan habersiz ve ilk reklam çalışmalarını kapacak reklam verenler gerçekten bu işin ekmeğini yiyecektir.

Hızlı olan kazanır!

Apple firması, bu reklam modelini aktifleştirdiğinde App Store’da reklam verenler arasında yarış olacağını söyleyebiliriz. Çünkü herkes bu ilkten nasibini almak isteyecektir. Ancak Apple firmasının kullanıcıyı reklama boğacak bir politika izleyeceğini de düşünmediğimizden bizce reklam verme konusunda hızlı olan kazanacak.

Amazon Hediye Çeki
Amazon Hediye Çeki

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Artık App Store’da Reklam Alacak” üzerine 6 yorum

 1. YAREN KANCI dedi ki:

  Apple resmen soyguncu bir şirket. Sineği sıkığ yağını çıkartır.

 2. ali aynacı dedi ki:

  reklam hazır finans tabiki değerlendirme yoluna gidecekler gec bile kaldılar

 3. Alihsan dedi ki:

  Apple nereden para kazanacağını şaşırttı iyice. Reklam pazarlaması ile de çok ciddi para kazanacak gibi gözüküyor.

 4. Zefcan dedi ki:

  Yani artık reklam alınacak bir yer kalmadı bir orası mı kaldı. Zaten bir ton para veriyoruz uygulamalara.

 5. Hamit Gözcü dedi ki:

  Apple’dan beklenmeyecek bir hareket. Fakat reklam alsa bile Apple kullanıcıları rahatsız etmeyen şekilde yayınlar diye düşünüyorum.

 6. Cavit Kel dedi ki:

  Apple ne yaparsa yapsın her türlü kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.