Reklam Alanı
Nasıl Yapılır? 1

Asus Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Asus Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?

Asus marka cep telefonları son zamanlarda oldukça sık kullanılmaya başlanıldı. Her akıllı telefonda meydana gelebilecek virüs bulaşması, yavaşlaması ya da herhangi başka bir sebepten dolayı kullanıcılar telefonu sıfırlama yani format atma işlemi yapma gereği duymaktadır.

Asus Akıllı Telefona Adım Adım Fabrika Ayarına Döndürmek

Bu işlem format işlemi kadar karışık ve zor bir işlem değildir. Telefonun kendi menüsünden işlemi uygulayarak telefonunuzu fabrikadan çıktığı güne döndürebilirsiniz. Bunun için;
Asus telefonunuzun Ayarlar sekmesine girip Yedekle ve Sıfırla bölümüne tıklamalısınız. Bir sonraki gelen ekranda Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğine tıklayıp telefonu sıfırla diyerek işlemi yapabilirsiniz.

« 3 arasında 6 »

 

Asus Akıllı Telefona Adım Adım Format Atmak

Burada Asus marka telefonunuza format atmak için ilk başta akıllı telefonunuzu kapatmalısınız. Ardından telefonunuzun ses yükseltme tuşu ile açma kapama tuşuna aynı anda bir süre basmalısınız. Kısa bir süre sonra Boot ekranı ve menüsünü göreceksiniz. Bu ekran geldiği zaman ise Asus akıllı telefonunuza format atmak için ses kısma tuşu ile Factory Reset seçeneğine gelmelisiniz.
Bu kısma geldikten sonra açma kapama tuşuna bastığınızda ise telefonunuz yeniden başlayacak ve Android simgesi altında da bazı yazılar olacaktır. Bu işlem bir süre sürdükten sonra Asus telefonunuz tekrar açılacak ve sıfırlanmış olacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir nokta ise bu işlemlerde tüm bilgileriniz silinecektir. Bu yüzden bilgilerinizin yedeklerini almanızı öneririz.

asus-zenfone-format

asus-zenfone-5-format-atma

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Asus Marka Telefonlara Nasıl Format Atılır?” üzerine 1 yorum

  1. Aytekin dedi ki:

    İlk denemede yapamadım ama ikinci denemede başardım, teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.