Reklam Alanı
Asus 1

Asus ZenFone 2 Android Marshmallow özellikleri

Asus ZenFone 2 Android Marshmallow Yenilikleri

Evet Geçen yazımda Asus ZenFone 2’ye Android Marshmallow güncellemesini nasıl yapacağınızı anlatmıştım. Şimdi gelelim Asus ZenFone 2‘te Android Marshmallow özelliklerine.

Android Marshmallow İle Daha Fazla Güvenlik

Öncelikle şunu Android Marshmallow yapısı ile artık uygulamalar sadece indirilirken hangi izinleri istediği haricinde, uygulamayı yükleyip kullanmaya başladığınızda sizden yapacağı işlemler için izin istiyor. Çoğu kullanıcı uygulama yüklerken o uygulamanın istediği izinlere dikkat etmiyordu artık bu durum değişti ve uygulamayı kullandığınızda hemen kullanacağı hizmetler ile ilgili sizden izin istiyor.

Gereksiz Uygulamalardan Kurtulun

 

Android Marshmallow güncellemesi ile Asus, ZenFone 2’de Fabrikasyon çıkışı birkaç uygulamayı elemiş durumda. Bunların içerisinde Asus’un takvim uygulaması, Asus’un Mail servisi uygulaması, Asus Music ve bunların yanında bizleri şaşırtan Tarayıcı uygulaması ve Asus’un mesajlaşma uygulaması olan Asus Messaging bulunuyor. Şimdiden sorunuzu duydum peki ne ile mesaj atacağız? Bunun için yüklü olarak Google’ın Messenger uygulaması kullanılıyor (Bunu değiştirmek elinizde)

Değişen Arayüz

 

Asus Calling, yani arama yaptığınız ekrandan tutun menü düzenine kadar ara yüzde ki değişiklikler göze çarpıyor. Bunun yanı sıra Apple’dan aşına olduğumuz ve bizde neden yok diye üzüldüğümüz bir özellik artık ZenFone 2’de mevcut. Tethering ve taşınabilir Hotspot ile internetinizi paylaştığınızda bildirim çubuğundan kaç aygıtın bağlı olduğunu görebiliyorsunuz. Bunun gibi işlevsel özellikler eklenmiş.Yeni eklenen bellek menüsü telefonunuzun RAM kullanımınıda görebilirsiniz.

Güncellemenin ardından güç ve hızlandır uygulaması ile istediğiniz zaman telefonunuzda performans artışı sağlayabilirsiniz.

Yazımızı okuduktan sonra sizde ZenFone 2’nize manuel güncelleme yapmak istiyorsanız:

 

Asus ZenFone 2’ye Android Marshmallow Yüklemek

 

screenshot_20161021-163649 screenshot_20161021-163702 screenshot_20161021-163714 screenshot_20161021-163727
screenshot_20161021-163843
screenshot_20161021-164001

 

 

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Asus ZenFone 2 Android Marshmallow özellikleri” üzerine 1 yorum

  1. Selçuk dedi ki:

    Bir zenfone 5 kullanıcısı olarak uzun zamandır gözüme kestirdiğim telefon zenfone 2. Bundan sonraki telefonun kesinlikle asus olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.