Reklam Alanı
Nasıl Yapılır? 1

Asus ZenFone 2’ye Android Marshmallow Yüklemek

Asus ZenFone 2 için Android Marshmallow Güncellemesi

Aylardır ZenFone 2’nin Android 6’ya güncellenmesi beklenmekte ve Asus yetkilileri ile hafta başında konu hakkında yaptığımız görüşmeler neticesinde ZenFone 2 (ZE551ML) ‘ye Android Marshmallow güncellemesinin ne zaman geleceğinin belli olmadığı olmuştu.

Bu bilginin ardından istersek bizlerin manuel güncelleme ile Android Marshmallow’a geçiş yapabileceğimiz belirtildi. Bizlerde öyle yaptık.

Yazımızda ZenFone 2’nizi kolaylıkla Android Marshmallow’a nasıl yükselteceğinizi anlatacağız.

Öncelikle Android Marshmallow güncellemesini içeren dosyamızı indirelim BURADAN 1.19 GB boyutunda gerekli dosyayı indirin.

asus-zenfone-2-android

Resimde görebileceğiniz gibi güncelleme sadece Brezilya’ya sunulmuş gözüküyor fakat işaretli alandaki kodlu herhangi bir modele sahipseniz indirip yükleyebilirsiniz. (3 Günlük kullanımda herhangi bir aksaklık veya eksikliğe rastlanılmamıştır)

Telefonunuzun koduna bakmak için Ayarlar-> Hakkında Kısmında “Model Numarası” başlığı altında ki kod resimde işaretlediğim yerde mevcut ise sizde güncelleme yapabilirsiniz.

Önemli Not: Android Marshmallow’ da App2SD çalışmamaktadır. Anlamı ise telefonunuzda yüklü olan uygulamalardan hafıza kartınızda olanları yeniden kurmanız gerektiğidir. Lütfen buna göre yedeğinizi alın.

İndirdiğiniz Dosya telefonunuz /sdcard/Download/ klasörüne inecektir. Yapmanız gereken inen Zip dosyasını bir üst klasöre taşımak (/sdcard) Bu Klasör telefonunuz ana dizini konumunda olacağı için güncelleme otomatik olarak tanınacak.

screenshot_20161021-113913 screenshot_20161021-113954

 

 

Şimdi Telefonunuzu yeniden başlatın. Telefonunuz otomatik olarak bulunan güncelleme dosyasının yüklemek istediğinizi soracak onaylayarak işlemi başlatabilirsiniz.

 

Not: Telefonunuzun Şarjının %50’nin üzerinde olduğundan kesinlikle emin olun ve yapacağınız yükseltmeden doğabilecek hasardan sitemiz sorumlu değildir.

Yaklaşık 15 dakika süren uzun bir güncelleme ekranının ardından telefonunuz açılacak ve yine telefonunuzda yüklü olan uygulamaların Android Marshmallow’a uyarlanmasının ardından telefonunuz açılacaktır.

Artık Asus ZenFone 2’niz Android Marshmallow güncellemesine sahip. Peki Marshmallow güncellemesi ile ZenFone 2’nize hangi özellikler eklendi merak ediyorsanız

Asus ZenFone 2 Android Marshmallow özellikleri

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Asus ZenFone 2’ye Android Marshmallow Yüklemek” üzerine 1 yorum

  1. bulent balcı dedi ki:

    yenilikler herzaman iyidir hayata renk ve anlam katar süreklilik sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.