Reklam Alanı
Akıllı Telefon 2

Asus ZenFone 3 Saçmalığı

Asus ZenFone 3 Saçmalığı

Dünyanın ilk 4GB RAM’e sahip akıllı telefonu ünvanını elinde tutan Asus ZenFone 2’nin piyasaya sunulması ile kullanıcı kitlesini bir hayli geliştiren Asus kan kaybediyor. Birbiri ardında çıkardığı modellerde aradığını bulamayan Asus tüm ilgi ve odağını Asus ZenFone 3’e çevirmişti.

30.05.2016 Tarihinde yapılan lansman Asus ZenFone 3 yine özellikleri ile kendisine hayran bırakırken fiyaskonun da başlangıcını yapmış oldu. Samsung, Apple gibi markalardan çok önce amiral gemisi modelini tanıtan Asus’ tan ses seda yok. Yurtdışında amazon gibi alışveriş sitelerinde satılan ZenFone 3 hala ülkemize tanıtımının üzerinden aylar geçmesine rağmen resmi olarak gelebilmiş değil. Türkiye pazarında Asus ZenFone 2 ile büyük başarı yakalayan Asus’ un neden böyle bir politika izlediğini anlamak mümkün değil.

Gelmeyen Android Güncellemesi

Asus ZenFone 3 neden ülkemize hala gelmedi diye irdelerken aslında geçmişe bakmakta fayda var. Zira ZenFone 2 amiral gemisi konumunda iken bile hala Android 6.0 Marshmallow güncellemesi almış değil. Günümüzde 500 TL bandında satılan giriş seviyesi telefonların bile Android 6.0 ile gelirken Asus’ un bu yönde çalışma yapmaması ilginç değil mi?

Şahsen bir Asus sempatizanı olarak elimden tablet olarak Asus ASUS MeMO Pad HD 7 düşmezken dizüstü olarak Asus UX31E Ultrabook ve telefon olarak Asus ZenFone 2 kullanmaktayım. Ürünlerini severek kullandığım bir markanın böyle bir strateji izlemesi son kullanıcı olarak beni üzdüğü gibi Asus ürünlerini kullanan herkesi üzmektedir.

İsteğimiz ve temennimiz tabi ki kısa süre içerisinde Asus ürünlerinin Android 6 ile donatılması ve tabi ki lansmanı aylar öncesinden yapılan Asus ZenFone 3 serisinin ülkemizde satışa sunulmasıdır.

Eğer Asus ZenFone 3 serisinin özelliklerini merak ediyorsanız: Asus ZenFone 3 Özellikleri

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Asus ZenFone 3 Saçmalığı” üzerine 2 yorum

  1. Barış dedi ki:

    Asus kendi kendisinin sonunu getiriyor gibi geliyor bana

    1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

      Barış Bey,kesinlikle size katılıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.