Reklam Alanı
Teknolojice - Asus Zenfone
Asus 1

Asus’un 2016 Hedefleri Belli Oldu

Son yıllarda ürettiği akıllı telefonlar ile “piyasada bende varım” diyen Asus, 2016 yılındaki hedeflerini açıkladı. 2015 ve 2016 satılması planlanan akıllı telefon sayısını ve ileriye dönük hedeflerini başarılı bir konferans ile kullanıcılarına aktardı.

2015 yılında 14 milyon Zenfone sattıklarını açıklayan Asus’un CEO’su Jerry Shen, 2015 yılı sonu itibariyle bu rakamı 20 milyona çıkartmayı hedeflediklerini belirtti. 9 aylık bir dönemde 14 milyon satılan Zenfone, 3 aylık dönemde 6 milyon satabilir mi merak konusu. Ama hedeflerinin büyük olduğunu ve bununda iyi bir şey olduğunu söyleyebiliriz.

Ürettiği ucuz ve kaliteli akıllı telefonların devamının geleceğini ve işlemcilerinin yine Intel olacağı da açıklandı. Akıllı telefonlarda görmeye alışık olmadığımız Intel işlemciler, Asus sayesinde yavaş yavaş bu pazarda da kendisini hissettirmeyi planlıyor.

Şirketin 2016 akıllı telefon satış hedefi ise 30 milyon olarak açıklandı. Önümüzdeki yıl 30 milyon akıllı telefon satarak bu hedefe ulaşmak için çeşitli teşviklerinin de olacağı duyuruldu. Umarım bu hedefi yakalayıp, akıllı telefon pazarındaki etkinliğini daha da fazla hissettirirler.

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

“Asus’un 2016 Hedefleri Belli Oldu” üzerine 1 yorum

  1. cuma dedi ki:

    2015 yilinda ciddi bir satis yapilmis cidden bakalim 2016 hedefleri tutacakmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.