Reklam Alanı
Nedir? 0

Aux Kablosu Nedir?

Aux Kablosu Nedir?

AUX, Auxiliary kelimesinden kısaltılmıştır ve anlamı yardımcı demektir. Çalıştınız, para kazandınız ve hayalini kurduğunuz araca kavuştunuz. Fakat bu araç ile seyahat ederken radyoda çalan şarkıları değil, kendi kulak zevkinize uygun şarkılar dinlemek istiyorsunuz. Kendi istediğiniz şarkıları aracınızda dinlemek için birkaç yöntem vardır. Bu yöntemlerden günümüzde en sık kullanılan seçenek bluetooth, fakat bluetooth sadece yeni model araçlarda mevcuttur. Bluetooth seçeneği olmayan araçlarda sık kullanılan sistem AUX sistemidir.

Aux Kablosu İle Müzik Dinleme

Aux kablosu aracılığıyla cep telefonu ile arabanın ses sistemi arasında bağlantı kurulur ve cep telefonu, tablet veya mp3 çaların sesi arabanın ses sistemine bağlanır. Sadece telefondaki müzikler değil, cep telefonu çaldığında ise arayan kişinin sesi de arabanın ses sisteminden kullanıcıya aktarılmaktadır.

Aux Kablosu Fiyatları

Piyasada değeri değeri 10 TL’den 100 TL’ye kadar fiyatları değişmekle birlikte birçok çeşit bulunmaktadır. En kaliteli markalar listesi hazırlayacak olsak, Griffin, Belkin ve Energizer örneklerini verebiliriz. Birçok sektörde olduğu gibi fiyatlar arttıkça kalite de artmaktadır. Kablonun iki ucunda da 3,5mm jack bulunmaktadır. Bir ucu cep telefonuna veya tablete, diğer ucu ise araca bağlanır ve ses bu şekilde aktarılır.

Günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta olan sistem, bluetoothun yaygınlaşmasıyla birlikte yerini yavaş yavaş kablosuz teknolojiye devretmektedir. Aux kablolarında en çok kullanılan uzunluk 1 metre olmakla birlikte, 3 metreye kadar kablo modelleri bulunmaktadır. AUX kablosu sadece araçlarda değil, müzik setlerinde de kullanılmaktadır. Fakat bluetooth hoparlörlerin üretiminin artmasıyla birlikte insanlar kablosuz teknolojiye ayak uydurmaktadır.

Aux Kablosu satın almadan önce mutlaka alacağınız modelin yorumlarını okumanızı tavsiye ederiz. Sağlam malzemeden üretilmeyen kablolar, aracınıza sesi aktaramamanıza veya kaliteli ses duyamamanıza neden olabilir. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için ucuz seçenekleri elemenizi öneririz.

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.