Reklam Alanı
Teknoloji 5

Avuç İçi Boyutunda Windows 10 Bilgisayar Geliyor!

Avuç İçi Boyutunda Windows 10 Bilgisayar Geliyor!

Dünya üzerinden en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows, son sürümü olan Windows 10 ile de kullanıcılar tarafından oldukça taktir edilmişti. Bu zamana kadar daha küçük boyutlarda bilgisayar yapmak ve en küçük boyutta maksimum verim almak isteyen birçok firma oldu ancak neredeyse hiçbiri bu kadar ileri gidemedi.
Ockel isminde bir teknoloji firması uzun süredir üzerinde çalıştığı bir model olan cebe sığabilecek bir Windows 10 bilgisayar geliştirmeye çalışıyor. İsmi Ockel Sirius A olan bu bilgisayar gerçekten bir cep telefonu boyutunda olacak ve bir Windows bilgisayarda yapabileceğiniz her şeyi yapabilecek.

ockel-sirius-a-2

Bilgisayar ama cepte!

Özelliklerine bakacak olursak Windows 10 işletim sistemine sahip olan ve İntel Atom x7 – 8750 model işlemcisini kullanacak cihaz grafik arabirimi olarak da yine İntel Grafik tabanından destek alacak. 4 çekirdekli bu işlemci modelinde ise 2.56 GHz’e kadar çalışabilen bir işlemci olması üstün performans beklentisini arttırıyor.
4GB LPDDR3 bellek ile gelecek Ockel Sirius A tam 6 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. En can alıcı noktası da zaten burası olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bu donanıma ve özelliklere rağmen sadece 6 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Full HD ve 4K video özelliği bulunacak aynı zamanda ön ve arka kamera da bulunacak bu mini bilgisayar 2017’de piyasaya çıkacak.

ockel-sirius-a-3

Ockel Sirius A Fiyatı

Bu zamana kadar yapılabilecek en küçük bilgisayarı geliştiren Ockel firması Sirius A isimli bu mini bilgisayarı 2017’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürmeyi hedefliyor. İlk başta 2 veya 3 farklı renk seçeneği ile gelecek olan bu cihazın fiyatı ise 699 dolar olacağı söyleniyor.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Avuç İçi Boyutunda Windows 10 Bilgisayar Geliyor!” üzerine 5 yorum

 1. feyyaz dikmen dedi ki:

  cep telefonlarının gelişimi windowsu olumsuz etkiledi anlaşılan insanlar cepten neredeyse herşeyi hallediyor bilgisayarlar altarnatif olarak zamana uyum sağlamalı

 2. Okan Özek dedi ki:

  Bir ara windows phone lar vardı hatırlarsanız. Onlar gibi mi olacak genel hatlarıyla.

  1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

   Okan Bey Merhaba,Öncelikle Windows Phone hala mevcut fakat bahsi geçen ürün tam anlamıyla bir pc, yani telefon özelliği yok

 3. Mehmet dedi ki:

  Tasarım olarak da gayet şık ve ilgi çekici duruyor. Ekran boyutu biraz daha büyük olsaymıştı daha iyi olurdu bence.

 4. Veli Can dedi ki:

  Görüntüsü çok hoş duruyor. Uygun fiyata gelirse hobi amaçlı alınabilir. iPad alternatifi olabilecek bir potansiyele sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.