Avuç İçi Boyutunda Windows 10 Bilgisayar Geliyor!

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Avuç İçi Boyutunda Windows 10 Bilgisayar Geliyor!

Dünya üzerinden en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows, son sürümü olan Windows 10 ile de kullanıcılar tarafından oldukça taktir edilmişti. Bu zamana kadar daha küçük boyutlarda bilgisayar yapmak ve en küçük boyutta maksimum verim almak isteyen birçok firma oldu ancak neredeyse hiçbiri bu kadar ileri gidemedi.
Ockel isminde bir teknoloji firması uzun süredir üzerinde çalıştığı bir model olan cebe sığabilecek bir Windows 10 bilgisayar geliştirmeye çalışıyor. İsmi Ockel Sirius A olan bu bilgisayar gerçekten bir cep telefonu boyutunda olacak ve bir Windows bilgisayarda yapabileceğiniz her şeyi yapabilecek.

ockel-sirius-a-2

Bilgisayar ama cepte!

Özelliklerine bakacak olursak Windows 10 işletim sistemine sahip olan ve İntel Atom x7 – 8750 model işlemcisini kullanacak cihaz grafik arabirimi olarak da yine İntel Grafik tabanından destek alacak. 4 çekirdekli bu işlemci modelinde ise 2.56 GHz’e kadar çalışabilen bir işlemci olması üstün performans beklentisini arttırıyor.
4GB LPDDR3 bellek ile gelecek Ockel Sirius A tam 6 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. En can alıcı noktası da zaten burası olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bu donanıma ve özelliklere rağmen sadece 6 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Full HD ve 4K video özelliği bulunacak aynı zamanda ön ve arka kamera da bulunacak bu mini bilgisayar 2017’de piyasaya çıkacak.

ockel-sirius-a-3

Ockel Sirius A Fiyatı

Bu zamana kadar yapılabilecek en küçük bilgisayarı geliştiren Ockel firması Sirius A isimli bu mini bilgisayarı 2017’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürmeyi hedefliyor. İlk başta 2 veya 3 farklı renk seçeneği ile gelecek olan bu cihazın fiyatı ise 699 dolar olacağı söyleniyor.

 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

5 adet yorum var.

 1. feyyaz dikmen dedi ki:

  cep telefonlarının gelişimi windowsu olumsuz etkiledi anlaşılan insanlar cepten neredeyse herşeyi hallediyor bilgisayarlar altarnatif olarak zamana uyum sağlamalı

 2. Okan Özek dedi ki:

  Bir ara windows phone lar vardı hatırlarsanız. Onlar gibi mi olacak genel hatlarıyla.

 3. Mehmet dedi ki:

  Tasarım olarak da gayet şık ve ilgi çekici duruyor. Ekran boyutu biraz daha büyük olsaymıştı daha iyi olurdu bence.

 4. Veli Can dedi ki:

  Görüntüsü çok hoş duruyor. Uygun fiyata gelirse hobi amaçlı alınabilir. iPad alternatifi olabilecek bir potansiyele sahip.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklamlar
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM

Cs Go İndir

Teknolojice.com

Teknolojice.com

Teknolojice.com