Reklam Alanı
Teknoloji 5

Bataryayı Bitiren Uygulamalar

Akıllı telefonların en önemli problemlerinden biri de şarj sorunu. Bu işi çözmek için yanımızda şarj aletlerini gezdirmek zorunda kalıyoruz. Gittiğimiz her mekanda priz bulamadığımız zaman taşınabilir power bankleri kullanıyoruz. Bu sorunu en azından biraz çözmek için telefonunuzda bataryayı bitiren uygulamaları araştırdık.

En çok sarj götüren uygulama sizin de tahmin ettiğiniz gibi Facebook oluyor. Facebook messenger ve Facebook sayfa yönetici ise en çok şarj götüren yan uygulamalarıdır. Daha sonra google play servisleri çok şarj götürüyor. Kullanmadığınız programları kapatıp en azından akşamları bildirimlerini kontrol edebilirsiniz. BBM yani Blackberry Messenger diğer bir çok sarj götüren uygulamadır. Instagram’ı yoğun iş gününüzde kapatabilirsiniz. Paylaşım yapamayacağınız günlerde açık durması ekrana bildirim gelmesi demektir. Bu sizin programı açmanıza ve bataryayı tüketmenize neden olur. Samsung telefonları olanlar için Chaton programı bataryayı tüketen uygulamalardan biridir.

En azından bu uygulamalardan biri veya birkaçı sürekli açıksa bataryanızdan %20-30 civarı tasarruf etmek için bu uygulamaları kapatabilirsiniz. Böylece sarj sorunu yaşayabileceğiniz günü bu küçük önlemler ile kurtarabilirsiniz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Bataryayı Bitiren Uygulamalar” üzerine 5 yorum

 1. Can dedi ki:

  Periscope uygulaması da çok sarj bitiriyor bir de yayın yapıyorsanız zaten 2 saat sonra bataryanın bitmesi muhtemel.

 2. cem dedi ki:

  google play çok güzel bir uygulama ama bataryayı bu kadar bitirdiği hiç aklıma gelmezdi aslında güneş enerjisi ile çalışan cep telefonu çıksa rekor kırar

 3. Ali dedi ki:

  Goruntulu her uygulama somuruyor aslinda bataryayi. Cok kasan oyunlar da isininca fazla sarj tuketiyor.

 4. sami dedi ki:

  En çok batarya sömüren zaten sistemin kendisi, 3GB Ramli cihaz yapıyorlar 2’sini sistem kullanıyor:)

 5. yakup dedi ki:

  Ozellikle su batarya yi yonettigini idare eden programlar daha cok yiyor oda ilginc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.