Reklam Alanı
Bilgisayar Nedir
Nedir? 0

Bilgisayar Nedir?

Bilgisayar Nedir?

 

Elektrikli bilgisayar ilk olarak 1948 yılında John Mauchly ve Presper Eckert tarafından icat edilmiştir. Bu icat yaklaşık olarak 4 sene sürmüştür. Bu bilgisayarın yaklaşık maliyeti 500.000 dolardır. İlk olarak “bilgisayar” sözcüğü sadece hesap işlemlerinde kullanılan makinelere denmekteydi.

 

  1. yüzyıldaki bilgisayarlar aşırı büyük olup taşınamıyordu. Günümüzde ise yani 21. yüzyılda bilgisayarlar cebimize girecek kadar küçüldüler. Fonksiyonları ise tahmin edilemeyecek şekilde çoğaldı.

 

Bilgisayarın sözlük anlamını yazmamız gerekirse ses, yazı ve görsel içeriklerin depolanması, istediğimiz de ulaşabilmemizi sağlayan elektronik cihazlardır.

 

İlk elektrik ile çalışan bilgisayarın adı “ENIAC” Dir. ENIAC havanın tahmininde, atom enerjisi hesaplamalarında, rüzgâr tüneli dizaynında, termal tetikleme, rastgele sayı bulunmasında, kozmik ışın çalışmalarında ve diğer bilimsel araştırmalarda kullanıldı.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.