Reklam Alanı
Oyun 0

Bilgisayar Oyunları Xbox Konsollarında Oynanabilir Olacak

Microsoft, Xbox One ve Playstation 4 arasındaki ezeli rekabeti, yapacağı son proje ile sonlandırmayı düşünüyor.

Xbox müdürü Phil Spencer, yaptığı açıklama ile Xbox One sahiplerinin artık bilgisayar oyunlarını konsol üzerinde oynayabileceklerini doğruladı. Ancak bu durum hakkında da Xbox konsollarının, bilgisayar oyunlarını oynatması durumunda; mouse, klavye ve çalışan bir sisteme ihtiyacının olacağını belirtti. Bunun için çalışmalarında başladığını vurguladı.

 Windows 10 işletim sistemi ile artık bilgisayar oyunlarının Xbox konsolu üzerinde oynanabileceği doğrulamıştı. Önceliklerinin, bilgisayardaki kullanışlığın ve rahatlığın Xbox konsollarına taşımak olduğunu söyleyen Phil Spencer; “Bilgisayardan Xbox’a olan geçiş, elbette zorlayıcı ve karışık bir durum. Ancak oyuncular, her zaman ilerleyişlerini görmek istiyorlar ve hangi platformda ne olursa olsun istedikleri durumda birini seçip oyun oynamak istiyorlar. Bu yüzden Windows’un son derece karışık olan bu sistemi üzerinde yoğunlaştık.” diye ekledi.
Teknolojice-PhilSpencer

Bu projenin tam olarak ne zaman hayata geçeceği hakkında kesin bir bilgi henüz yok. Ancak yapılan açıklamalar, bunun çok yakın bir tarihte gerçekleşeceği yönünde.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.