Reklam Alanı
Teknoloji 2

Bilim Kurgu Kitaplarında Önerilerim

Bilim Kurgu Kitaplarında Önerilerim

Sizlere bugünkü yazımda okuduğum bilim kurgu kitaplarının özetini ve internetten satın almak için bir link paylaşımı yapacağım bu kitaplar gerçekten harika bilim kurgu severler mutlaka okuması ve okutması gerek bence…

Mass Effect-Entrika

Evren çok kötü bir durumda ve kuşatma altında her elli senede bir meydana gelen, akıllı makinelerin var olması nedeniyle meydana gelen bir ırk galaksimizi işgal ediyor ve tüm organik canlıları hasat ediyor. Bunlar reaperlar denen varlıklardır. Bu kötü ve içinden çıkılmaz bir durumun farkında olan iki kişi Amiral David Anderson ve Kahlee Sanders bu döngüye engel olmanın bir yolunu bulmaya çabalıyorlar. Reaper tehdidinin gerçek olduğuna dair ürkütücü insanların kanını donduran kanıtlarda elde ettiler ancak istemiş oldukları hedeflerine bir şekilde ulaşmaya çalışırlarken kimsenin bilmediği bir şeyler yapılır. Gizli bir operasyon olan Cerberus ve bu düzenlenmiş olan organizasyon olan Cerberus ve bu yapılan organizasyonun lideri konumunda olan tasarlayıcı gizemli lider asılsız adamın çevirdiği dolapların entrikalarında ortaya çıkmasına neden oldular. Bu durumda David ve Kahlee’nin hayati bir tehlikeye maruz kalmasına yol açtı, sebebi her türlü sırları ortaya çıkarabilecek güçte olan bir örgüt. Bütün bunlar yaşanırken ve gerçekleşirken David ve Kahlee sonsuz bir yetenekte doğa üstü bir güce sahip olan bir kadın ile tanıştı. Bu kadının adı Gillian’dı. Korku verici bazı bilimsel deneylerin sona ermesinin ardından Gillian ile en sonunda hak ettiği uzun zamandır düşlerinde olan hayatını özgürlüğünü tekrardan kazanmaya başladı. Ve ölümcül güçlerini kullanmaya tekrardan devam etmiştir. Ancak babasının katilini öğrendikten sonra intikam yeminleri eden Gillian Anderson ve Kahlee’nin savaştığı her şeyin mahvolmasına sebep olma ihtimali vardır.

Pelosium

Karanlık ülkenin esrarengiz insanları acımadan onları iğrenç bir şekilde çiğ çiğ yiyen yamyamlar ve Aydınlık ülkenin esir olan masum kölelerini hiç kimseye belli etmeden ustalıklar idare etme yeteneğine sahip olan bir element olan Pelosium… Ben evrenim! Ya da kozmos olabilir. Bazı yaşayan toplumların yaşayış biçimlerinde yada kültür yapılarında ya alemim yada fezayım. En son kapasitesi en üst düzeye kadar çıkabilme özelliğine sahip olan sığ olana acun, yaşamın her zaman içinde olan gerçeğin en öte diğer kavramlarını keşif etmek yeni bir şeyler tecrübe edip öğrenmeyi isteyene her zaman semayım; ama ne olursa olsun artık hiçbir olumsuz bir durum ile karşılaşılmayacak ve hata yapılmayacak ben bir kaza değilim ve olma niyetim asla olmayacaktır. Hiçlik ve boşluk işte tüm sahip olduğumuz değerler bütünü bunlara çıkmaktadır. Sizlerin yaşam şekillerine o kadar çok özeniyorum ve sizler gibi o kadar çok yaşamak istiyorum ki ulak gezegeninizi bir şekilde kurtarıp size verebilsem bana sizler gibi yaşama hakkını tanıyıp bana bu iyiliği yapıp gezegeninize yerleşme imkanı verir misiniz? Aklınızdan silinmesin yapılan tüm olumlu işler takıntılı zihinlerin ürünleri olmuştur. Takıntılı olmayan aklına bir şey takmayan insanlar her zaman korkak insanlar olarak tanınmıştır. Bir türlü engellenemeyen son konvansiyonel harp olayları neticesinde asya kıtası dışında kalan kıtalarda bir takım fonksiyonel algler, yosunlar, likenler gibi canlılar haricinde yaşamlar bulunmaktadır. Radyoaktif faaliyetler daha da hızlanmış oksijen miktarını azaltmış ve çeşitli ışınlara mahsur bırakılmış genetik şifreleri ile oynanmış topraklarda yaşam ne yazık ki artık mümkün olamamaktaydı.

Daha fazlası için https://www.ilknokta.com/bilim-kurgu-kitaplari-c2311.html

Malker Reklam {Malker}

“Bilim Kurgu Kitaplarında Önerilerim” üzerine 2 yorum

  1. Elif dedi ki:

    Normalde kitap okumam ama bu tarz kitaplara ilgim başladı, öneriler için teşekkürler.

  2. Burak Erdoğdu dedi ki:

    Pelosium adlı romanın yazarı olarak ilginiz için teşekkür ederim. Adres gönderirseniz bir tane imzalı yollayabilirim.:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.