Reklam Alanı
Bublcam
Donanım 1

Bir Kickstarter Projesi Bublcam Kamera

Bir Kickstarter Projesi Bublcam Kamera

Özellikle teknolojik ürünler alanında son dönemde birçok Kickstarter projesi görmeye başladık. Son dönemde ise genelde sanal gerçeklik ürünleri üzerine yapılan projeler gündemde. İşte bu projelerden birisi de Bublcam sanal gerçeklik kamerası. İlk olarak Kanada’da başlatılan Bublcam projesi özellikle tasarımı ile 360 derece kameralar içerisinde de sivrilmeyi başardı. Küre şeklinde tasarımı ile dikkat çeken Bublcam üzerinde bulunan 4 kamerası sayesinde ölü bölge bırakmadan 360 derece çekim yapabiliyor.

Full HD Görüntü Desteği

Bublcam kameranın üzerinde 4 adet merkez kamera bulunmasına karşın bu kameraların çözünürlükleri de oldukça iyi. Full HD çözünürlük desteği veren Bublcam, bu çözünürlüğün yanında çift lens teknolojisi sayesinde görüntü akıcılığını da sağlıyor. Bununla beraber Full HD kamera desteğinde sadece 15 FPS alınıyor olması Bublcam’ın kötü yanlarından biri. Ancak görüntü özelliklerinde 720p çözünürlüğe düştüğünüz zaman 30 FPS alabiliyorsunuz. Bublcam’in diğer sanal gerçeklik kameralarından en büyük farklarından biri ise 5 mega piksel OmniVision sensörü sayesinde video dışında 360 derece fotoğrafta çekiyor olması. Sadece bu yönüyle bile sektörünün aranan ürünlerinden biri olacak gibi gözüken Bublcam 360 derece kamerasının fiyatı ise 450 dolar olarak belirlenmiş. Ülkemizde bu fiyatın ne kadar yükseleceği ve tahmini fiyatın ne olacağını söylemek ise şuan için zor. Zira şuan için Bublcam Kanada üzerinden piyasaya sürülen bir cihaz olarak biliniyor.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Bir Kickstarter Projesi Bublcam Kamera” üzerine 1 yorum

  1. Taner dedi ki:

    sadece ölü bölgeyi silmiş önemli olarak bublcam bu yüzden diğer 360 derece kamera ürünlerinden çok bir farkı yok benim gözümde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.