Bitcoin Madencileri Rezervin Yüzde 80’ine Ulaştı

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Bitcoin Madencileri Rezervin Yüzde 80’ine Ulaştı

Bitcoin, bilindiği üzere madencilik üzerinden elde edilen bir kripto para birimi. 2009 yılında geliştirilen ve piyasaya sürülen bu kripto para, 9 yıllık geçmişinden itibaren rezervlerinin %80’ini çıkartmış durumda. Geliştiriciler, Bitcoin gelişimi yaparken maksimum 21 milyar adet Bitcoin’in bulunmasını ve bunun madencilik yaparak elde edilmesini planlamışlardır. Madencilik işlemi her geçen gün daha da zorlaşarak daha güçlü makineler ile yapılmaya başlanmış durumda. Bugün yapılan kazımların sonunda 16.800.000 adedinci Bitcoin’in çıkarıldığını ve toplam rezervin 5 de 4 oranının tamamlandığı ifade ediliyor. Kalan 4 milyar 200 milyon kadar Bitcoin’in bulunduğunu ve her geçen gün bu oranın giderek azaldığını söyleyebiliriz. Her yıl Bitcoin zorluğunda meydana gelen düşüşler sonucunda belirli oranda Bitcoinler Bitcoin üreticilerine hediye olarak dağıtılmakta idi. Piyasaların bu denli yükseliş kazanması ödüllerin bu yıl ertelenmesine neden olabilir.

Kalan %20’lik dilimin ne zaman tamamlanacağı şu an için belirsizliğini korumakta. Bitcoin çıkarmada yaşanılan zorluk durumunun bu denli devam etmesi durumunda kalan oranın 2033 yılında tamamlanacağı düşünülmekte. Her yıl meydana gelen zorluk aşamasının daha da ileri gitmesi durumunda son Bitcoin’in 2050’li yıllara kadar ilerleyebileceğini söyleyebiliriz. Tüm Bitcoinler çıkması durumunda eğer bu para birimi kendisini kanıtlar ise piyasadaki işlem hacmi ve yapılan işlemler üzerinden komisyon alınması ile kendisini döndürecek gibi görünüyor. Şu an madencilik sürecinin devam etmesi değerinin üzerine değer katmasına olanak sağlamakta.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklamlar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Cs Go İndir

Teknolojice.com

Teknolojice.com

Teknolojice.com
www.teknolojice.com yurtdışı alışveriş fırsatlarını takip edebileceğiniz ve bununla ilgili ipuçlarını bulabileceğiniz bir sitedir. Herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır.. We are a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for us to earn fees by linking to Amazon.com, Amazon.de and affiliated sites. Amazon and the Amazon logo are trademarks of Amazon.com