Reklam Alanı
Haberler 0

Bitcoin, Tüm Beklentileri Alt Üst Etti!

Bitcoin, Tüm Beklentileri Alt Üst Etti!

Kripto para birimlerine olan ilgi son zamanlarda büyük artış meydana getirmiştir. Birçok kişi tarafından yatırım amaçlı alınan Bitcoin, her geçen gün yükselerek yatırımcıların yüzünü güldürmeyi başardı. Bugün alınan son analiz bilgilerine göre Global alanda en büyük değerine oluşan sanal para birimi rekorunu elde etmiş gibi görünüyor.

Sadece birkaç ülke tarafından tanınan Bitcoin, neredeyse hiçbir banka tarafından da tanınmamakta. Özel platformlar içerisinde değerlendirilmeye açık olan bu para birimi bazı alışveriş sitelerinde de geçerli olduğunu görebiliyoruz. İlk kez kullanıldığı zamanlardan bu yana birçok taklidi, alternatifi çıkmasına rağmen popülerliği her geçen gün giderek artmaktadır. Bitcoin madenciliği olarak adlandırılan bu kripto para, kazım durumlarına göre değer kazanmaktadır. Her yıl daha da azalan stoklar son 2 yıl içerisinde meydana gelen gelişmeler birçok kişinin servet sahibi yapmıştır.

Artan değerler, birçok ülkede yeni yatırımcıların çıkmasına olanak sağladığı gibi birçok finans kuruluşun da bu sanal para birimine ilgi duymasına olanak sağladı. Bu durumun en büyük kanıtı ise 2017 yılının ilk günlerinde elde edile veriler ile bugün görülen verilerin karşılaştırılmasıdır. Ocak ayında 4,000 TL olan 1 BTC bugün rekor bir değer görerek 5,200 TL yi görerek birçok kişiyi şaşırttı. 4 ayda meydana gelen artış 1,200 TL dolaylarındadır. Hiçbir kurum tarafından denetlenmeyen bu sanal para ileri ki dönemlerde rekorlarının üstüne yenilerini ekleyecek gibi görünüyor.

 

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.