Reklam Alanı
Haberler 0

Bitcoin Yükselişi Durdurulamıyor!

Bitcoin Yükselişi Durdurulamıyor!

Sanal para denilince akla ilk gelen Bitcoin, son günlerde oldukça büyük bir yükseliş elde etti. Birçok kişi tarafından düşeceği düşünülen kripto para biriminin yükselişi durdurulamıyor. Bu alanda yatırım yapma fikri olan kişiler ise yükselişlerden hiç de memnun değil gibi görünüyor. Bunun başlıca nedenleri olarak Bitcoin yatırımcı sayısında meydana gelen artış, sistemin birçok banka tarafından tanınır olması ve artık birçok alışveriş sitesi tarafından tanınıyor olması değerinin artmasına olanak sağlamakta.

2017 yılı ilk günlerinde 4000 Tl değere sahip olan Bitcoin, 3 Mayıs itibari ile yaptığımız haberde 5200 TL olmuştu. Dün gece gelen son verilere göre Bitcoinin güncel değeri 7150 TL gibi bir değere ulaşmış durumda. Bir anda kısa sürede meydana gelen bu yükseliş, düşüş bekleyen birçok yatırımcıyı şaşırtmış durumda. 3 Mayıs günü 5200 TL seviyesinde iken düşüş bekleyip yatırım fikrinde bulunan kişiler işlem gerçekleştirmediklerine bin pişman gibi görünüyor.

Bitcoin alışverişine olan ilginin artmasına neden olan durumun ise herhangi bir kurum, kuruluş ya da hükümet tarafından denetlenememesi olarak gösterilmekte. Denetim imkanının olmaması nedeni ile birçok kişinin alışverişlerde bu kripto para birimini kullanıyor olması değerinin artmasına neden olmakta. Arz ve talep ile değeri tespit edilen para biriminin ticareti ülkemizde de sıkça gerçekleştirilmekte. Herhangi bir şekilde yasal boyutunun olup olmaması da kafaları karıştıran bir etmen olarak gösterilse de Bitcoin her 24 saniyede değerine değer katmakta.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.