Reklam Alanı
BlackBerry 1

Blackberry Beklenenden Çok Daha Az Gelir Elde Etti !

Bilindiği üzre akıllı telefon şirketleri arasında günümüzde çok büyük, dev bir rekabet hakim. Bu rekabet sonucunda yenilen şirketlerden birisinin Blackberry olduğu düşünülsede daha şirketin yatırım yapacak nakit gücünün bulunmakta olduğu da son derece açık. Bu doğrultuda akıllı telefon pazarında güçlü bir konuma yükselebilmek için çok hamle yapan Blackberry’nin şuana kadar bunu başaramadığı ortaya çıktı.

PRİV İŞE YARAMADI MI?

Blackberry, fiziksel QWERTY klavye kullanmayı seven kullanıcıları için Blackberry Priv akıllı telefonunu duyurmuştu. Son derece ünlü ve güvenliğe önem veren bir şirket olmasına rağmen Blackberry’nin bu yılki karlarında çok ciddi bir düşüşün yaşandığı bilgisine ulaşıldı. Öğrenilene göre şirket son dönemde 238 Milyon Dolar gibi ciddi bir rakam zarar etti ve bilançonun çok ağır olduğuna kanaat getirildi.

İşletim sistemi olarak yoluna akıllı telefon pazarında Android olarak giriş yapan, kendi işletim sisteminden bu bağlamda vazgeçen Blackberry’nin eski telefonlarına olan yazılımsal desteklerin bir bir çekilmesi şirketin canını sıkan bir başka durum olarak karşımıza çıkmıştı.

BLACKBERRY İLE İLGİLİ DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

“Blackberry Beklenenden Çok Daha Az Gelir Elde Etti !” üzerine 1 yorum

  1. veli dedi ki:

    black bery değişik tasarmlar ile göze carpıyor ama tutup tutmaması olayı zamanla ortaya çıkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.